Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • 100% Безбедно купување
 • Вистински избор
 • Плаќање на рати

Dormeo Aloe Vera Јорган

Aloe Vera Јорган Dormeo
Photos
 • Видеа
 • Слики
Aloe Vera Јорган Dormeo Aloe Vera Јорган Dormeo
Dormeo Aloe Vera Јорган

SKU: 99-1000070127

Нов, неверојатно мек јорган, исполнет со воздушести Wellsleep влакна, збогатен со Алое Вера.

Dormeo Aloe Vera Јорган

* Задолжителни полиња

Од 1.990,00 ден. До
Јавете ни се на 02 3094-550
Детали за производот

Уживајте во најновиот Алое Вера јорган

Уживајте во свежината и топлиот допир на најновиот јорган со Алое Вера. 
Дормео Алое Вера е класичен јорган полнет со Wellsleep микровлакна, а навлаката е проткаена со Алое Вера.

Специјално направен за мирен сон

Дормео Алое Вера е направен за да ви обезбеди неверојатна мекост и удобност. Тој ви нуди антибактериска заштита, и е едноставен за одржување - се пере во машина.    

Новите вискозни влакна го прават јорганот уште помек и нудат одлична терморегулација

Покрај Wellsleep° микровлакната, Алое Вера јорганот има и нови вискозни влакна кои даваат поголема удобност. Тие се природни влакна кои имаат одлична терморегулација и ја одржуваат вашата средина за спиење чиста во текот на сите 4 годишни времиња.  

Уникатно пакување за ефикасно чување

Новиот јорган е спакуван во ќеса за вакумирање која можете да ја користите за негово чување во иднина.   

КАКО ФУНКЦИОНИРА?

Прекрасно чувство на Алое Вера на вашата кожа

Растението Алое Вера е најмногу познато по неговите природни лекувачки способности, затоа што содржи повеќе од 160 биолошки состојки кои ја штитат и регенерираат кожата. Овој јорган е идеален за сите оние кои патат од алергии.

Полнење со Wellsleep микровлакна: чувство на пердуви, а не создава алергии

Дормео Алое Вера јорганот е полнет со Wellsleep микровлакна кои се водоотпорни. Благодарение на нив, тој е лесен и многу удобен.

ПРИДОБИВКИ:

 • Збогатен со Алое Вера
 • Обезбедува свежа и сува средина за спиење
 • Полнење од Wellsleep микровлакна
 • Екстра мек и удобен
 • Може да се користи во текот на сите 4 годишни времиња
 • Едноставен за одржување
 • Се пере во машина на 60°C
Технички карактеристики
Димензија 140x200см. 200x200см.
Дополнителни информации ПАКУВАЊЕ: јорганот е спакуван во кеса за вакумирање која можете да ја користите повеќе пати.
Препорачуваме перење со течни детергенти доколку има по закоравени дамки. По перењето добро протресете го јорганот, исправете го и оставете го да се суши на рамна површина.
Дормео линија Comfort
Дормео програма спиење
Навлака 100% полиестер со Алое Вера
Полнење 50% вискоза/ 50% полиестер (Wellsleep® микровлакна), cca. 350gsm
Регулирање на влага Да
Се пере во машина 60°C
Сезона цела година

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка