Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Dormeo Air Support Перниче за седење

Photo
Video
-23%

Перничето со уникатен дизајн ви овозможува долготрајна удобност и целосна поддршка, која ќе ви помогне да ги намалите болките во грбот и да имате правилна поставеност на телото додека седите. Лесно може да се пренесува, па затоа ќе може да го користите во домот, на работа или пак додека патувате.

Специјална понуда со ПОПУСТ!
Dormeo Air Support Перниче за седење

Редовна цена: 1.290,00 ден.


Специјална цена: 990,00 ден.

Јавете ни се на 02 3094-550
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Перничето со уникатен дизајн ви овозможува долготрајна удобност и целосна поддршка, која ќе ви помогне да ги намалите болките во грбот и да имате правилна поставеност на телото додека седите. Лесно може да се пренесува, па затоа ќе може да го користите во домот, на работа или пак додека патувате.

Специјална понуда со ПОПУСТ!
Дознајте повеќе
Детали за производот

Наградете се себе си со удобност додека седите во текот на целиот ден

Доколку имате болки во грбот, работите на компјутер или секојдневно работите во канцеларија, тогаш можеби страдате од болка или замор кои се предизвикани од „Статичното Седење“.

Седењето 20 минути на едно место предизвикува згрчување на мускулите кои го стабилизираат грбот, а тоа води до вкочанетост, болки и замор кои се резултат на мирувањето на мускулите и намалениот крвен притисок.

Dormeo Air Support перничето за седење е специјално дизајнирано за да ги намали проблемите кои потекнуваат од статичното седење и ви нуди долготрајна поддршка и ви помага да седите во онаа положба која е добра за вашето тело.

Најново откритие со 3D поддршка со структура на саќе

Dormeo Air Support перничето има иновативна октаспринг технологија која нуди одлична 3D поддршка и е направена од специјална структура во форма на саќе која овозможува циркулација на воздух со цел да се постигне соодветна цврстина и удобност.

Има AirX Систем за целосна циркулација на воздух и свежина

На страничните делови перничето има високо-квалитетен AirX Систем со чија помош се одржува свежината и постојаната циркулација на воздух.

Едноставно се транспортира со помош на повеќефункционалната навлака

За максимална функционалност Dormeo Air Support перничето доаѓа со навлака со која ќе може лесно да го транспортирате. Ова значи дека може да го носите на работа или да го понесете со вас на патување.

Соодветен за сите возрасти и положби на седење

Dormeo Air Support перничето може да се користи како перниче за поддршка на деца и возрасни и може да го собере на секое столче или површина за седење.

Едноставно за одржување

За максимална хигиена, навлаката се вади и може да се пере.

  • Едноставно се користи додека гледате телевизија или читате некоја книга
  • Совршен пријател во канцеларијата за удобност на вашето работно место во текот на целиот ден
  • Може да се користи во автомобил додека возите
  • Соодветно за деца и возрасни
Технички карактеристики
Димензија 40x40x6 см., алка која се вади: 40 см.
Дополнителни карактеристики навлаката се пере на 40 °C
Дормео програма дневна соба
Материјал полиестер

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star