Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • 100% Безбедно купување
 • Вистински избор
 • Плаќање на рати

Dormeo Air Support перниче за грб

Air Support перниче за грб Dormeo
Photos
 • Видеа
 • Слики
Air Support перниче за грб Dormeo Air Support перниче за грб Dormeo Air Support перниче за грб Dormeo Air Support перниче за грб Dormeo Air Support перниче за грб Dormeo Air Support перниче за грб Dormeo Air Support перниче за грб Dormeo Air Support перниче за грб Dormeo Air Support перниче за грб Dormeo
-20%
Dormeo Air Support перниче за грб

ID: 105883580 | SKU: 1000079613

Со Dormeo Air Support Back Pad - перничето за грб дозволете ѝ на удобноста да биде ваш пријател. Структурата на саќе со прилагодливо јадро ја поддржува природната поставеност на телото и долгорочно ќе ве ослободи од болките во грбот и грчењата на вратот.

Специјална понуда со 20% ПОПУСТ!
Залиха: 2

Редовна цена: 1.490,00 ден.


Специјална цена: 1.190,00 ден.

Јавете ни се на 02 3094-550
Детали за производот

Долготрајна удобност во седењето која ќе Ве ослободи од болките во Грбот

Дали страдате од болки во грбот и грчења на вратот? Секојдневно поминувате по неколку часа работејќи во канцеларија? Поминувате долго време во возење? Седењето повеќе од дваесет минути во едно место предизвикува стабилните мускули во грбот да се стегнат, а тоа води до вкочанетост, болки, замор и неправилна поставеност на телото.

Dormeo Air Support Back Pad- перничето за грб ќе ви помогне да ја намалите болката предизвикана од „Статичното Седење“, со тоа што ќе ги мрда мускулите на вашиот грб дури и кога ќе седите.

Октаспринг технологија која се обликува според природната поставеност на телото

Ова специјално дизајнирано перниче за грбот е создадено со помош на најновата октаспринг технологија на јадро направено во уникатна структура на саќе која во овозможува да ја прилагодите количината на воздух во јадрото.

Ова го овозможува 3D поддршката која нуди соодветна цврстина и удобност, ја задржува природната поставеност на телото и ја зголемува циркулацијата за да може мускуите и крвта во телото постојано да се движат.

AirX Систем за зголемена циркулација и дополнителна свежина

Овој уникатен производ е направен со помош на AirX систем во страничните делови за да се зголеми циркулацијата и свежината.

Лесно се прилагодува за го наместите на долниот или горниот дел од грбот

Dormeo Air Support Back Pad - перничето за грб може да се намести вертикално на површина за седење за да ви обезбеди одлична поддршка на горниот дел од грбот или хоризонтално за да се зголеми соодветната поставеност на мускулите во долниот дел од грбот.

Земете го со вас на работа или пак на патување

Лесно се прилагодува и лентите кои се вадат ќе ви овозможат повеќенаменско користење и во вашиот дом, канцеларијата или додека патувате.

 • Едноставно се користи додека гледате телевизија или читате некоја книга
 • Совршен пријател во канцеларијата за удобност на вашето работно место во текот на целиот ден
 • Може да се користи во автомобил додека возите
 • Соодветно за деца и возрасни

Во комплетот добивате и торба за складирање и навлака со патент

Заедно со Dormeo Air Support Back Pad -перничето за грб добивате и лесна торба за да може да го носите секаде со вас. Навлата со патент е лесна за одржување.

 • Едноставно се користи додека гледате телевизија или читате некоја книга
 • Совршен пријател во канцеларијата за удобност на вашето работно место во текот на целиот ден
 • Може да се користи во автомобил додека возите
 • Соодветно за деца и возрасни
Технички карактеристики
Димензија 40x20 см., алка која се вади: 40 см. Појас со тегови: 21x70 см.
Дополнителни карактеристики навлаката се пере на 40 °C
Дормео програма дневна соба
Материјал Мемори пена, полиестер

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка