Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
  • 100% Безбедно купување
  • Вистински избор
  • Плаќање на рати

Dormeo Air Feel Duo Перница

Air Feel Duo Перница Dormeo
Photos
  • Видеа
  • Слики
Air Feel Duo Перница Dormeo Air Feel Duo Перница Dormeo Air Feel Duo Перница Dormeo Air Feel Duo Перница Dormeo Air Feel Duo Перница Dormeo Air Feel Duo Перница Dormeo
Dormeo Air Feel Duo Перница

ID: 106001614| SKU: 1000126090

Специјален дизајн со петентираната Octaspring® технологија, создаден да се прилагоди на вашата индивидуална положба на спиење и да ви ја даде поддршката која ви е потребна за мирен сон.

Залиха: 9
2.990,00 ден.
Јавете ни се на 02 3094-550
Детали за производот

За неверојатно мирен сон

Специјално направена за индивидуална удобност, Air Feel Duo перницата од Дормео има 2 поддршки па затоа вие можете да ја одберете онаа (поцврста или помека) која е идеална за вас.

Уникатниот Octaspring® дизајн се прилагодува на вашата положба на спиење

Air Feel Duo перницата од Дормео има две Оctaspring® цевки кои се иста висина но се направени од различни материјали и се со различна цврстина.

Помеката Octaspring® цефка е направена од мека мемори пена која е идеална за оние кои спијат на стомак, додека пак поцврстата е направена од Ecocell® пена која се препорачува за оние кои спијат на страна и на грб.

Нуди оптимална поддршка на вратот и главата

Оваа уникатна перница ви го нуди оптималното ниво на удобност и висината која е идеална за вас.

AirX System за дополнителна циркулација на воздух

Air Feel Duo перницата има AirX System инкорпориран на страните од навлаката за поголема циркулација на воздух и почиста средина за спиење.

Антибактериски третман за заштита од прашински грини

За дополнителна заштита од прашински грини, во перницата е додаден и CleanEffect® антибактериски третман.

Се пере во машина

Извадете ги Octaspring® цевките и ставете ја перницата во машина за перење на 40°C.

Технички карактеристики
Можност за регулирање на висината Да
Тип на перница анатомска
Јадро 100% полиестер ("featherfeel" микрофибер), полиуретанска пена (Ecocell®) пружина, високоеластична полиуретанска пена (пружина од мемори пена)
Анти-бактериски третман Да
Димензија 40 x 60см.
Дормео линија Harmony
Дормео програма спиење
Навлака 100% полиестер (AirX System)
Се пере во машина 40°C

Препорачани производи

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка