Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • 100% Безбедно купување
 • Вистински избор
 • Плаќање на рати

Dormeo 1001 Night Постелнина

1001 Night Постелнина Dormeo
Photos
 • Видеа
 • Слики
1001 Night Постелнина Dormeo 1001 Night Постелнина Dormeo 1001 Night Постелнина Dormeo 1001 Night Постелнина Dormeo 1001 Night Постелнина Dormeo 1001 Night Постелнина Dormeo 1001 Night Постелнина Dormeo 1001 Night Постелнина Dormeo 1001 Night Постелнина Dormeo 1001 Night Постелнина Dormeo
Dormeo 1001 Night Постелнина

SKU: 99-1000069807

Оваа неверојатна постелнина ќе донесе магија во вашата спална соба. Направена е од 100% памук и има луксузен изглед.

Dormeo 1001 Night Постелнина

* Задолжителни полиња

Од 2.990,00 ден. До
2.290,00 ден. Клуб 5*
Јавете ни се на 02 3094-550
Детали за производот

Сонувајте во магијата на 1001 ноќ

Донесете магија во вашиот дом со оваа најнова постелнина од колекцијата на 1001 Ноќ од Дормео. Атрактивен дизајн и привлечни бои кои го носат источниот шарм во вашиот дом.

Уживајте во 4 различни дизајни во една постелнина

Овој сет е дизајниран со можност за комбинација од 4 различни дизајни. Изборот на комбинацијата зависи од вас:

 • Шари на навлаките на перницата и јорганот,
 • Еднобојни навлаки за перница и јорган,
 • Шари на навлаката за перницата, еднобојна навлака за јорган,
 • Еднобојна навлака за перницата, шари на навлаката за јорганот.

Памучен сатен за луксузен изглед

Дормео 1001 ноќ постелнината е направена од 100% памучен сатен кој и дава луксузен изглед.

Практична и лесна за одржување

Навлаката на јорганот има копчиња додека онаа на перницата се затвара како плик. Постелнината се пере во машина.

Одберете ја вашата идеална комбинација со помош на колекцијата 1001 Ноќ од Дормео

Дормео 1001 ноќ постелнината е дел од најновата колекција од Дормео и може да ја комбинирате со сите други производи од оваа колекција.

Димензии:

 • навлака за јорган 140x200 + 1x навлака за перница 50x70
 • навлака за јорган 200x200 + 2x навлаки за перница 50x70

Материја:

 • 100% памучен сатен

Одржување:

 • се пере на 40°C
Технички карактеристики
Димензии на перница 50x70 cm
Дормео програма дневна соба
Достапни бои виолетова, сива, сина, црвена
Материјал памучен сатен
Се пере во машина 40°C

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка