Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • 100% Безбедно купување
 • Вистински избор
 • Плаќање на рати

Rovus Bluepower Чистач на пареа

Bluepower Чистач на пареа Rovus
Photos
 • Видеа
 • Слики
Bluepower Чистач на пареа Rovus Bluepower Чистач на пареа Rovus Bluepower Чистач на пареа Rovus Bluepower Чистач на пареа Rovus Bluepower Чистач на пареа Rovus Bluepower Чистач на пареа Rovus čistač na paru rovus bluepower g1 rovus čistač na paru
-40%
Rovus Bluepower Чистач на пареа

ID: 104572896 | SKU: 1000072613

Rovus BluePower Electronic Steam Mop G1 е чистач кој со помош на пареата темелно ги чисти и дезинфицира подовите и теписите.

Специјална понуда со 40% ПОПУСТ!

Редовна цена: 4.990,00 ден.


Специјална цена: 2.990,00 ден.

Јавете ни се на 02 3094-550
Детали за производот

Rovus BluePower Electronic Steam Mop G1 е чистач кој со помош на пареата темелно ги чисти и дезинфицира подовите и теписите.

Брзо загревање за создавање на пареа под притисок со висока температура

Пареата почнува да се емитува по 20 секунди работа. Главата на чистачот е со патентирана мрежеста структура, која помага во создавањето на пареа под висок притисок од околу 120 степени, како и помала кондензација.

Безбедносна функција:

Кога автоматскиот прекинувач е вклучен и апаратот е поставен во исравена положба во текот на работењето, пумпата автоматски ќе се исклучи и ќе престане со произведување на пареа. Доколку го навалите апаратот со рачката, автоматски ќе продолжи со нормалната работа. Овој прекинувач го намалува ризикот од оштетување и обезбедува ефикасно и едноставно работење.

Ако треба да направите кратка пауза во текот на употребата, постевете го апаратот во вертикална положба и тој веднаш ќе престане да емитува пареа. Кога ќе сакате да продолжите со работата, само навалете го апаратот и тој ќе продолжи да испушта пареа.

Чистете без детергенти - Чистете со помош на пареата:

Чистачот на пареа користи пареа под висок притисок и со температура од 120 степени за чистење и дезинфекција на плочки, винил и ламинат. Со него можете да отстраните и до 99.99% бактерии како и да се ослободите од непријатните мириси. Еколошки начин на чистење на целиот дом. Главата може да се врти во сите правци, па вие можете многу едноставно да маневрирате.

Капаче со уникатен дизајн кое го спречува истекувањето!

Микрофибер крпите можете повторно да ги користите. Тие се дизајнирани за постигнување на одлични резултати во чистењето.

По чистење едноставно извадете ја микрофибер крпата и исперете ја во машина.

Лизгач за теписи:

Лизгачот можете да го користите за освежување на теписите во вашиот дом. Едноставно ставете го на главата на чистачот и движете го нанапред и наназад врз тепихот. 

Овој апарат нема да ги исчисти теписите, но ќе ги освежи.  

Технички информации:

 • Напон: 220-240V
 • Фреквенција: 50-60 Hz
 • Моќност: 1550W
 • Капацитет на резервоарот (максимално): 310ml
 • Проток на пареа: 22мл/мин
 • Максимално време на работа за 310 мл: 14 минути
 • Температура на пареата: 120 степени
 • Потребно време за создавање на пареа: 20 секунди
 • Кабел: 5м
 • Димензии на апаратот: 39 x 18,5 x 119 см
 • Тежина: 2,5 кг

Во пакетот добивате:

 • 2x микрофибер крпи
 • чашка за полнење
 • лизгач за теписи,
 • упатство за употреба

Препорачани производи

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка