Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • 100% Безбедно купување
 • Вистински избор
 • Плаќање на рати

DualSaw CS45 Електрична пила

DualSaw CS45 Електрична пила
Photos
 • Видеа
 • Слики
DualSaw CS45 Електрична пила DualSaw CS45 Електрична пила DualSaw CS45 Електрична пила DualSaw CS45 Електрична пила
DualSaw CS45 Електрична пила

ID: 104146841| SKU: 1000069294

Повеќенаменска и моќна пила која е одлична за секаков вид на материјал:

 • Двонасочно сечење: Сечете нанапред и наназад
 • Елиминирајте ја можноста за враќање наназад на пилата, минимизирајте ја појавата на искри, вибрации и прегревање          
 • Мазни пресеци: Благодарение на новата технологија, едното сечило го сече материјалот додека другото го измазнува   
 • Повеќе намени: користете ја DualSaw пилата на различни материјали
 • Професионална прецизност: Прецизни пресеци без напукнување на материјалот
 • Заштедете пари: Нема потреба да купувате различни сечила за различни материјали
 • Заштедете време: Нема потреба да ги менувате сечилата 
Залиха: 2
7.480,00 ден.
Дополнителна гаранција
Додадете дополнителна гаранција
Дополнителна гаранција 1 година (890,00 ден.)
Јавете ни се на 02 3094-550
Детали за производот

Завршете ги сите поправки во вашиот дом со оваа повеќенаменска пила!

Постои ли можност да користите само една пила за да ги завршите сите задачи? Заменете ги сите пили со најновата, револуционерна DualSaw!

Благодарание на најновата технологија, вие ќе можете да ај користите оваа пила на различни видови на материјали!

1 алат, 1 сечило - за секоја работа

Уникатните карактеристики на DualSaw ви овозможуваат да користите само еден алат за да ја завршите секоја работа во вашиот дом. Ќе ја користите на различни материјали без потреба од менување на сечилото.

Најпрактична пила на пазарот

Изморени ли сте од рачните пили кои ги користите? Со DualSaw ќе ги завршите сите обврски побрзо и побезбедно. Обработувајте ги сите видови на материјали:

 • Плексиглас
 • Обоен челик
 • Бакар
 • Меко дрво
 • ПВЦ
 • Тврдо дрво
Џек Амос е презадоволен од DualSaw

Сакам да ви кажам дека Dual Saw пилата има навистина посебно место во мојата кутија за алат, затоа што ми заменува голем број на различни пили.

Сечете во двете насоки и започнете од која било точка

Двојните сечила се со уникатен дизајн кој му овозможува на корисникот да сече нанапред и наназад и да почне од која било точка на материјалот без потреба од претходно правење на отвори.

Нејзината употреба е неверојатно едноставна, па можат да ја користат дури и аматери.

Курт Томпсон ја користи за многу намени

Со оваа пила можете да правите се и да се чувствувате безбедно. Со неа работите брзо и не мора да носите цела кутија алат со вас.

Како работи?

Прави ласерски прецизни пресеци и има сечило кое ротира во две насоки

Dual Saw пилата е навистина многу над другите пили. Погледнете како сече право и низ најцврстите материјали... прецизно движејќи се нанапред и наназад. Сечилата се направени долго да останат остри.

Само наместете ја на средината од секој материјал и почнете да сечете

Благодарение на технологијата на двонасочна ротација на сечилата, вие можете да ја поставите пилата на секој дел од материјалот и да почнете да сечете. Секое сечило е ласерски острено, што му овозможува да го задржи својот квалитет и по долготрајната употреба.

DualSaw можете да ја користите за сечење на алуминиум, дрво, бакар, пластика, челик, ПВЦ, итн.

Развојот на технологијата на двојна ротација на сечилото чинеше милиони долари и траеше 8 години. Досега оваа технологија се има докажано и во многу спасувачки ситуации особено кога станува збор за пожар.

Лиша Глиески направи куќичка за своето куче за само 1 ден

Dual Saw се разликува од останатите пили затоа што има сечила кои ротираат истовремено во различни насоки па вие можете да почнете од средината и едноставно да се движите нанапред и наназад. Во пилата не се создава никаква топлина и таа е доста стабилна, па затоа кога ја користам не се грижам дали ќе успеам да завршам без да згрешам.

Сакате да сечете плочки, мермер и камен?

Овие материјали се поспецифични и останатите и обично се обработуваат на поинаков начин, со влажна пила. Наша препорака е да ги набавите дијамантските сечила кои можете да ги користите со DualSaw пилата.

YЌе добиете сечила кои не треба да ги мокрите, можете да почнете да сечете од секој дел на материјалот и да се движите нанапред и наназад без проблем.

Технички карактеристики
Моќност 1050 W
Дополнителни информации

Наменета е за:

 • За сите кои сакаат сами да поправаат по дома
 • За сите оние кои живеат во куќа, имаат градина и многу обврски во неа
 • Одлична за мали поправки во домот
 • Одлична за луѓе со ограничен простор

Пакетот содржи

 • DualSaw CS450
 • 1 x сет повеќенаменски сечила (на пилата)
 • 1 помошна рачка
 • 1 клуч
 • 10 стапчиња за подмачкување
 • 1 x упатство
 • 1 куферче

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка