Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • 100% Безбедно купување
 • Вистински избор
 • Плаќање на рати

Delimano Instant Water Heating Faucet Digital - Проточен бојлер

Instant Water Heating Faucet Digital - Проточен бојлер
Photos
 • Видеа
 • Слики
Instant Water Heating Faucet Digital - Проточен бојлер Instant Water Heating Faucet Digital - Проточен бојлер Instant Water Heating Faucet Digital - Проточен бојлер Instant Water Heating Faucet Digital - Проточен бојлер
Delimano Instant Water Heating Faucet Digital - Проточен бојлер

ID: 105887057 | SKU: 1000079682

Топла вода во секое време. Делимано проточниот бојлер сега со можност за дигитално контролирање за миг ќе ви обезбеди топла вода  – заштедувате време, енергија и вода.

Одлично решение за вашата викендица, гаража, летната кујна итн.

*Времето на чекање за испорака е подолго од 30 дена. За резервација, побарајте нè на 02/30 94 556.
3.990,00 ден.
3.490,00 ден. Клуб 5*
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
Детали за производот

Топла вода за само неколку секунди

Дали вашиот бојлер не функционира, или пак имате некаков проблем со водата? Ви треба топла вода во викендичката, помошниот тоалет, работилницата, или пак во летната кујна но не можете никако тоа да го направите? Делимано Инстант проточниот бојлер за многу кратко време ви обезбедува неограничено количество на топла вода.

Само наместете го на мијалникот, вклучете го во струја и топлата вода ќе почне да тече!!

Топла вода за само неколку секунди

Делимано дигиталниот проточен бојлер ја загрева водата за само неколку секунди. Потоа топлата вода почнува да тече без никаков прекин.

Едноставно и паметно решение за сите оние места во кои нема системи за загревање на водата!

Неограничено количество на топла вода

Делимано дигиталниот проточен бојлер може да ја загрее водата со  едноставно завртување на рачката. Црвената сијаличка е знак дека можете да почнете да ја користите топлата вода.

Ако ви треба ладна вода, едноставно свртете ја рачката наназад и ладната вода ќе почне да тече.

Едноставен и практичен за употреба.

Дигитален Монитор

Дигаталниот Монитор, најновата иновација на Делимано дигиталниот проточен бојлер ви овозможува да ја следите температурата на водата за да можете побрзо да го подготвите вашиот пијалак.

Исто така може да им покажете на вашите деца како да го користат за да не се изгорат.

Похигиенска вода секогаш на дофат

Ако треба да загреете вода во бојлер, тогаш таа треба да биде таму подолго време.

Со проточниот бојлер вашата вода секогаш ќе биде свежа и вкусна за да подготвите чај, супа или пак кафе.

Користете го во кујната, гаражата, летната кујна...

Со овој проточен бојлер ќе добиете топла вода за само неколку секунди.

 • Наместете го во вашата кујна и секогаш ќе имате топла вода за супи, чаj или кафе.
 • Во подрумот или во работилницата ќе можете да ги измиете нечистите раце со топла вода.
 • Доколку го наместите во летната кујна, ќе можете без проблем таму да ги подготвувате оброците.

Делимано дигиталниот проточен бојлер ќе заштедите време, енергија и вода без потреба од централно загревање.

Потребно ви е само стандарден водоводен систем и штекер.

Јас сум модерна млада мајка и секогаш сум спремна да пробам нешто различно. Но претходно имав огромен предизвик и не можев да се справам со тоа: недостаток на топла вода во домот. Во летниот период одевме во викендицата и таму се соочував со истиот проблем!

Сакав да купам два обични бојлери, но сопругот ме спаси и ми го нарача Делимано дигиталниот проточен бојлер. Толку е лесен за употреба!

За крај - овој бојлер го разубавува изгледот на вашата кујна

Благодарение на неговиот модерен и елегантен дизајн, Делимано дигиталниот проточен бојлер се вклопува во секоја кујна и ја прави уникатно елегантна. Едноставнaта инсталација над мијалникот го прицврстува диспензерот со еднсотавната рачка која лесно се мрдна напред назад за едноставно регулирање на температурата.

Инстант топла вода

Со инстант топлата вода од чешма, заштедувате време, вода и енергија. Делимано дигиталниот проточен бојлер енезаменлив кога ви треба топла вода.

Автоматска контрола на загревањето

Овој бојлер има автоматска контрола на загревањето на водата, стандарден спроводник и е едноставен за местење.

Паметно и практично решение за заштеда на време, енергија и вода

 • Заштедете вода

  GСтандардните бојлери трошат многу вода низ долгите цевки, додека пак Делимано Инстант проточниот бојлер ја загрева водата директно додека тече без да се губи низ цевките.

 • Заштедете енергија

  Делимано инстант проточниот бојлер не ја загрева водата претходно и нема губење на топлината низ цевките.

 • Заштедува време

  Водата се загрева за само неколку секунди, што ви заштедува многу време. Нема да треба да чекате водата да се загрее.

Препорачуваме за

 • оние кои живеат во станови без систем за загревање на водата
 • викендици, кампови, помошни тоалети, работилници
 • оние кои готват надвор

Технички карактеристики

 • Материјал: пластика, метал, не‘рѓосувачки челик
 • Волтажа: 220-240V/50 Hz
 • Моќност: 3KW
 • Притисок:0,4 - 6 bars/0,04 - 0,6 Mp
 • Висина (од мијалникот до врвот) :36 см
 • Ширина (на основата): 15 см
 • Капацитет на вода: 1.5 - 2л/мин
 • Заштита од влажност/отпорност на вода: IPX4
 • Дијаметар на цевката: 30 мм
 • Дијаметар на внатрешната цевка за моќност:T (мм2): >/= 20

Упатство за употреб

Ве молиме внимателно прочитајте го упатството за употреба пред да го користите производот. Таму може да ги погледнете сите технички детали и информации за инсталирањето и одржувањето на производот.

Симни сега 
Технички карактеристики
Димензија Димензија(и) 36 x 15 см; дијаметар на отворот: 30 мм
Дополнителни карактеристики Волтажа: 220-240V/50 Hz
Материјал метал, пластика

Препорачани производи

Рецензии од купувачи 3 рецензии

3 производ(и)

4,35

3 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка

Review by Unikat

07.10.2016

PRASANJE za Delimano Instant Water Heating Faucet Digital - Проточен бојлер
Delimano Instant Water Heating Faucet Digital - Проточен бојлер
Me interesira dali Protocnoto boljerce podolgo vreme moze da tece topla voda, da receme 15 minuti i za toa vreme za izmijam tanjiri so topla voda.
Ili pak dali moze vo kupatilo da se namesti tus crevo kolku da moze da se istusirame okolu 15 min da tece topla voda.
Prasuvam zasto vo vasiot opis pisuva moze da se izmies race, da napolnis za supa i t.n. sto znaci kratko vreme tece topla voda.
Bi sakala da mi odgovorite zasto sme zainteresirani za ovoj proizvod.
Odnapred vi blagodaram i pozdravuvam

Review by jovko

07.10.2016

garancija
Kolku ima garancija proizvodot,sto podlezi pod garancijata i vo slucaj na defekt koj gi servisira?

Review by PREKRASNO

07.10.2016

Pochituvani,
Ve molam napisete koja klasa e(A+++)
Na adresa:krstetanevski@t.mk,
Vi blagodaram

3 производ(и)