Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • 100% Безбедно купување
 • Вистински избор
 • Плаќање на рати

Delimano Utile Апарат за мелење месо 4 во 1

Utile Апарат за мелење месо 4 во 1 Delimano
Photos
 • Видеа
 • Слики
Utile Апарат за мелење месо 4 во 1 Delimano Utile Апарат за мелење месо 4 во 1 Delimano Utile Апарат за мелење месо 4 во 1 Delimano Utile Апарат за мелење месо 4 во 1 Delimano Utile Апарат за мелење месо 4 во 1 Delimano Utile Апарат за мелење месо 4 во 1 Delimano Utile Апарат за мелење месо 4 во 1 Delimano Utile Апарат за мелење месо 4 во 1 Delimano Utile Апарат за мелење месо 4 во 1 Delimano Utile Апарат за мелење месо 4 во 1 Delimano
Delimano Utile Апарат за мелење месо 4 во 1

ID: 106028975 | SKU: 1000132262

Сомелете 1.5 кг месо за само 1 минута! Овој практичен кујнски апарат има 3 додатоци кои вршат 4 различни функции - мелење, подготовка на колбаси, подготовка на ролати од месо или тесто и цедење сок од овошје или зеленчук.

 • Мотор со моќност од 1800W
 • 3 додатоци за мелење (ситно, средно и крупно)
 • Ногарки за поголема стабилност
 • Едноставен за складирање
Delimano Utile Апарат за мелење месо 4 во 1
4.490,00 ден.
Јавете ни се на 02 3094-550
Детали за производот

Повеќенаменски апарат за мелење!

Овој практичен 4-1 кујнски апарат од Делимано е одличен за секое домаќинство. Со него можете да:

 • Мелете секаков вид на месо ситно, средно или крупно.
 • Подготвувате домашни колбаси.
 • Подготвувате ролни од месо или тесто (кибе).
 • Цедите овошје или зеленчук.

3 додатоци за 4 различни примени

Практичната Делимано Утиле 4во1 мелница за месо и 3 алуминиумски додатоци, кои можат да се користат за мелење месо, подготовка на домашни колбаси, ролни од месо или тесто или пак за цедење на овошје или зеленчук.

Сомелете 1.5 кг месо за само 1 минута

Овој апарат има мотор со моќност од 1800W благодарение на кој можете да сомелете 1.5 кг месо за само 1 минута!

Функцијата за враќање наназад благодарение на која состојките нема да се заглават

Благодарение на оваа функција, вие ќе можете едноставно да свртите наназад и да ги извадите заглавените состојки.

Стабилен и практичен апарат за едноставно ракување и складирање

Мелницата има ногарки за стабилност, а нејзината димензија (32 х 15 х 34см, 3.5 кг тежина) ви овозможува едноставна употреба и складирање.

Лесно се чисти

Утиле 4во1 апаратот за мелење месо и сите негови додатоци се многу едноставни за чистење.

Технички карактеристики
Димензија 32 x 15 x 34 cm
Дополнителни информации Моќност: 1800W
Тежина 3,5 кг.

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка