Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Delimano Ceramica Delicia Супер Сет

Photo
Video
-50%

Delimano Ceramica Delicia Super Set содржи основни садови за готвење кои ќе ви помогнат да подготвите здрави и вкусни оброци за целото семејство.

3 производи по цена за 2! Одберете 3 производи од Ceramica Delicia линијата и оној со најниска цена ќе биде ПОДАРОК!
Delimano Ceramica Delicia Супер Сет

Редовна цена: 3.490,00 ден.


Специјална цена: 1.745,00 ден.

Јавете ни се на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Delimano Ceramica Delicia Super Set содржи основни садови за готвење кои ќе ви помогнат да подготвите здрави и вкусни оброци за целото семејство.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Delimano Ceramica Delicia Super Set

Уживајте во готвењето повеќе од кога и да е со овој исклучителен сет од садови за готвење! Сега подобрени, со нов дизајн, подобри од кога и да е. Новата линија на садови за готвење - Делимано керамика Делициа има нова облога CeramicaForte, која е исклучително квалитетна и цврста и е 3 пати понелеплива и 50% поотпорна на гребаници во однос на другите керамички облоги! Прекрасниот дизајн на Делициа со темно сина и сива боја и ефект на природен камен не само што ќе ви го олесни готвењето бидејќи храната нема да се лепи, туку со својот минималистички и модерен дизајн совршено ќе се вклопи во вашата кујна. Овој супер сет ќе ја надополни вашата кујна со садовите за готвење кои најмногу ви требаат. Тие исто така одговараат на сите класични плотни (не и на индукциски).

Супер сет од 3 парчиња, направени од висококвалитетна керамички садови за готвење - совршен сет за секоја кујна

Делициа - ќе посакате да готвите!

Кога и да правите сланина и јајца за појадок, пилешко месо за ручек, сакате да стопите чоколадо или нешто друго од вашата книга со рецепти, Delimano Ceramica Delicia Starter Set е тука за да ви помогне.

Готвењето ќе ви биде забавно со најновата облога на Делимано- CeramicaForte која е 3 пати понелеплива за разлика од другите керамчки облоги.

НОВО! Пробајте ја најдобрата керамичка облога на пазарот!

Дали ви е здосадено храната да ви се лепи на тавата? Дали сакате керамички садови за готвење, но и покрај вашата грижа сепак имаат гребаници? За да се заштитите од незгоди во текот на готвењето, Делимано ја произведе најдобрата керамичка облога на пазарот - CeramicaForte - која сигурно ќе ве импресионира со своите неверојатни карактеристики

 • 50% поотпорна на гребаници*

 • 2 пати подолготрјана*

 • 3 пати понелеплива*

*Во споредба со најдобрата керамика на пазарот.

Со новата керамичка облога не постои подобар начин да ја надрадите вашата кујна, а најдобар начин за да го направите тоа е новиот Delimano Delicia Starter Set!

Сите основни садови за готвење со еден практичен сет

Овој сет ги содржи сите основни садови кои ви се потребни за готвење.

 • 24 см тава за пржење - За полесно и поздраво пржење
 • 16 см тава за сос - За најдобрите сосови
 • 24 см стаклен капак - Ви овозможува да ја гледате храната додека се готви без да го отстранувате капакот и има посебен дел за да ја ставите лажицата

6 придобивки кои ви ги нуди Делимано Делициа линијата! :

 • 1. Најдобра керамичка облога достапна на пазарот

  Најновата CeramicaForte облога не се гребе и на неа не остануваат флеки. Таа е подолготрајна од сите видови на керамика достапни на пазарот.

 • 2. Ергономска рачка

  Ергономската рачка со сензор за топлина.

 • 3. Само капка масло

  Ексклузивна керамичка облога ви овозможува да готвите со само една капка масло.

 • 4. Модерен италијански стил

  Делимано Делициа садовите за готвење се произведени од Италија со привлечен модерен дизајн: сина надворешна облога и внатрешна сина керамичка облога.

 • 5. Ви помага да донесете подобра животна одлука

  Оваа керамичка облога е природна и органска, произведена во еколошки процес со минимална емисија на CO2. Со нејзината употреба не само што го подобрувате вашето здравје, туку и носите поодговорни одлуки.

 • 6. Здрави оброци со подобар вкус

  CeramicaForte облогата е идеален спроводник на топлина кој ви овозможува задржување на природниот вкус и хранливата вредност на состојките.

Специјалните карактеристики се идеални за брзо подготвување на здрава храна

Керамиката е идеална за брза подготовка на здрави оброци. Облогата од CeramicaForte обезбедува професионална спроводливост на топлина и го олеснува еднаквото загревање на површината за готвење. Можете да заштедите време и енергија подготвувајќи здрави оброци.

Едноставни за одржување, можат да се мијат во машина за садови

Керамиката не содржи PTFE (тоа значи дека керамичкиот слој е добиен без користење на лепак), а со тоа се добивате цврст керамички слој кој е секогаш мазен и не е шуплив. Тоа значи дека храната нема да се лепи, а одржувањето е многу едноставно. Може да се мијат во машина за садови.

Комбинација на висококвалитетни материјали

Сите тави и тенџериња од Делимано Делициа линијата се направени од висококвалитетни материјали: алуминиумска основа, модерен силиконизиран емаил и кермаички слој со изглед на природен камен.

Сетот се препорачува за:

 • оние кои сакаат висококвалитетен сет за готвење
 • млади семејства, викендици, студенти
 • оние кои сакаат да инвестираат во иновативни решенија за во кујна кои ќе заштедат електрична енергија
 • оние кои сакаат да се хранат здраво
 • оние кои внимаваат колку масти внесуваат
 • оние кои се зафатени и не сакаат да поминуваат многу време во готвење
 • Надворешен материјал: алуминиумска основа со надворешна облога од силиконски емајл
 • Внатрешен материјал: еколошка и долготрајна Делимано Ceramica Forte облога
 • Специјални карактеристики: Ергономско дизајнирани меки рачки со вграден термо сензор
 • Начин на одржување: безбедни во машина за садови
 • Отпорност на топлина: до 450° C

Карактеристики на материјалот

 • Не содржи PTFE и PFOA
 • До 50 % повеќе отпорни на гребење во однос на другите керамички садови за готвење
 • 3 пати поголема нелеплива способност во однос на другите керамички облоги на пазарот
 • 2 пати подолотрајни
Технички карактеристики
Безбеден во машина за садови Да
Вид на рерна електро, плин, стакло керамичка плотна
Внатрешен материјал Керамика Форте
Димензија Тава за пржење 24 см., Тава за сос 16 см., Стаклен капак 24 см.
Дополнителна гаранција 2 години
Огноотпорно 450°C
Основен материјал алуминиум
Сензор за температура Да

Рецензии од купувачи 3 рецензии

5

3 рецензии

3 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Алекс

www.topshop.com.mk

04.12.2017

a_bashoska@yahoo.com
Овој сет го користам две години и сум презадоволна! Го препорачувам на сите!

Likica

www.topshop.com.mk

07.10.2016

Dali moze da se naraca na rati i kolku bi mozele rati da se odobrat.I kako bi se odvivalo toa placanje.
Sadovite se inaku super.Razmisluvam vo bliska idnina da go kupam ovaa.

ИД

www.delimano.com.mk

19.10.2016

ИД
Многу практичен и убав сет. Мултинаменска намена имаат садовите и одлично е што подлогата не се лепи. Презадоволна сум од сетот.

3 производ(и)