Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
  • 100% Безбедно купување
  • Вистински избор
  • Плаќање на рати

Delimano Stone Legend Стаклен капак

Stone Legend Стаклен капак Delimano
Photos
  • Видеа
  • Слики
poklopac za protvan delimano poklopac za pekač Stone Legend Stone Legend poklopac za protvan Stone Legend poklopac za pekač Poklopac s ručkom za podlijevanje Poklopac za pečenje u pećnici Poklopac od kaljenog stakla za provan Delimano
Delimano Stone Legend Стаклен капак

ID: 106041148| SKU: 1000135182

Иделен капак за ростер тавата од Stone Legend сетот за печење, со интересен дизајн, отвор за додавање зачини и направен од калено стакло. 

  • Отвор за додавање зачини
  • Квалитетно калено стакло кое може да се користи во рерна на температура до 300°C
  • Одлично за чување на храна
  • Безбедно во машина за садови
990,00 ден.
Јавете ни се на 02 3094-550
Детали за производот

Неверојатно вкусна храна како резултат од готвењето

Вашиот сет за печење ќе биде комплетен со Delimano Stone Legend капакот. 

Отвор за додадавње на зачини во текот на готвењето

Отворот за бавно додавање на зачини во текот на готвењето е многу практичен додаток за одличен вкус на храната.   

Капакот е може да се користи во рерна на температура до 300°C.

Користете го и за чување на храната

Кога печете без капакот, користете го за чување на она што ќе остане.

Безбеден за во машина за садови

Delimano Stone Legend капакот за ростер тавата можете слободно да го ставите во машина за садови.

Технички карактеристики
Безбеден во машина за садови Да
Материјал не‘рѓосувачки челик, стакло
Огноотпорно 300°C

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка