Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Delimano Stone Legend Овален пекач

-25%

Пекач со кој може да подготвите речиси сè

Stone Legend Овалниот пекач од Делимано ќе го подобри начинот на кој ја подготвувате и послужувате храната.

 • Два дела – длабока и плитка тава
 • Може да се користи секаде: во рерна и секаков вид на рингла, како и оние кои работат на индукција
 • Може да се користи како пекач, тенџере или сад за послужување
 • Направен од високо квалитетни материјали кои го олеснуваат готвењето
Delimano Stone Legend Овален пекач

Редовна цена: 3.990,00 ден.


Специјална цена: 2.990,00 ден.

Јавете ни се на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Пекач со кој може да подготвите речиси сè

Stone Legend Овалниот пекач од Делимано ќе го подобри начинот на кој ја подготвувате и послужувате храната.

 • Два дела – длабока и плитка тава
 • Може да се користи секаде: во рерна и секаков вид на рингла, како и оние кои работат на индукција
 • Може да се користи како пекач, тенџере или сад за послужување
 • Направен од високо квалитетни материјали кои го олеснуваат готвењето
Дознајте повеќе
Детали за производот

Повеќенаменски сад за готвење

Stone Legend Овалниот пекач од Делимано можете да го користите како тава за печење, на рингла како и на шпорети кои работат на индукција. Во овој иновативен сад за готвење можете да печете, варите, подгревате или да ја послужувате храната.

Тој е идеален за:

 • Леб

 • Месо

 • Риба

 • Колач

 • Гарнир

 • Ќофтиња

 • Месо на скара

 • Полнети пиперки

 • Цело пиле

2 пекачи во 1

Овој сад за готвење е 2 во 1: 1 поголем и подлабок, и 1 помал и поплиток кој служи како капак за печење, функционира и како специјален капак кој ја собира влагата која потоа повторно капе во тавата. Исто така, можете многу едноставно да ги користите и двата дела одделно за да добиете 2 фантастични ростер тави за подготовка и послужување на голем оброк за целото семејство.

Гответе здрави оброци полесно

Stone Legend Овалниот пекач од Делимано го олеснува готвењето и ви нуди комплетно нетоксични материјали и супериорна Quantanium облога од ВИСТИНСКИ КАМЕН со титаниум и честички од природен минерален камен кои ви овозможуваат да готвите со само капка масло и постепено ја ослободуваат топлината во храната за таа да остане сочна и да ги сачува нејзините витамини и природен вкус.

Еден Овален пекач кој ќе го користите со години

Високо-квалитетната нелеплива подлога го прави овој ростер едноставен за чистење и отпорен на гребење, што значи дека со него можете да користите и метален прибор. Овалниот пекач можете да го ставите и во машина за садови.

Технички карактеристики
Безбеден во машина за садови Да
Вид на рерна електро, индукција, плин, стакло керамичка плотна
Внатрешен материјал вистински камен (квантаниум)
Димензија Димензии на долниот пекач : 38,6 x 27,8 x 10,7 см. ; Димензии на горниот пекач: 37,5 x 26,7 x 5,1 см. ; Димензии на затворен пекач: 38,6 x 27,8 x 15,3 см.
Капацитет Целосен капацитет (затворен): 9,3 л (долен пекач: 6,5 л, горен пекач: 2,8 л)
Материјал челик

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Quality