Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
  • 100% Безбедно купување
  • Вистински избор
  • Плаќање на рати

Delimano Stone Legend Лонец за готвење и печење 24 см.

Stone legend lonac za prženje delimano
Photos
  • Видеа
  • Слики
Stone Legend Лонец за готвење и печење 24 см Stone Legend Лонец за готвење и печење 24 см Stone Legend Лонец за готвење и печење 24 см Stone Legend Лонец за готвење и печење 24 см Stone Legend Лонец за готвење и печење 24 см Stone Legend Лонец за готвење и печење 24 см Stone Legend Лонец за готвење и печење 24 см Stone Legend Лонец за готвење и печење 24 см Stone Legend Лонец за готвење и печење 24 см Stone Legend Лонец за готвење и печење 24 см
Delimano Stone Legend Лонец за готвење и печење 24 см.

ID: 106074969 | SKU: 1000144979

Универзално решение за вашата кујна

Delimano Stone Legend Cook’n’Bake садот за готвење со кошницата за пржење ќе ви помогне во извршувањето на сите обврски во кујната. Тоа е универзално решение за пржење, готвење на пареа, печење, варење и потпекување, па затоа заменува голем број на садови во кујната.

  • Нелеплива облога од вистински камен
  • Повеќенаменски сад соодветен за речиси секој рецепт
  • Едноставен за чистење, безбеден во машина за садови и може да се користи на сите видови на рерни и рингли
Добивате подароци: кошница и решетка!
Delimano Stone Legend Лонец за готвење и печење 24 см.
1.990,00 ден.
Јавете ни се на 02 3094-550
Детали за производот

Еден сад за сè!

Веројатно сите сме го виделе истото. Кога се подготвува семеен оброк, потребни се најразлични садови за готвење како тенџере за супа, за тестенини, за готвење на пареа, тава за пржење, тава за печење... Притоа оставајќи не само неред во кујната, туку и огромен број садови за миење. Понекогаш готвењето знае да биде навистина стресно, што всушност треба да биде токму спротивното: брзо, лесно и можеби најважно од сè, треба да уживате во него! Ви го претставуваме новиот онец за готвење и печење од Делимано.

Еден лонец, безброј можности

Delimano Stone Legend Cook’n’Bake Садот за готвење со кошница за пржење ви нуди универзална димензија, форма и длабочина, во комбинација со сите придобивки на Stone Legend линијата на Делимано. Ова е повеќенаменски производ кој можете да го користите на секаков вид на рингла или рерна.

Варење
Пржење
Печење
На пареа
Цедење
Печење
ВИСТИНСКИ
КАМЕН

Извлечете ги сите вкусови од храната

Delimano Stone Legend Cook’n’Bake Садот за готвење со кошница за пржење и дава на храната вкус како да е готвена на подлога од вистински камен, но оваа не се лепи, па може да ја користите со само една капка масло, па вашите јадења ќе бидат поздрав и подобар избор за вашето семејство.

Тајната на готвењето на површина од вистински камен е во природните минерали и честички кои се споени заедно. Ја складираат топлината и рамномерно ја распоредуват на храната овозможувајќи идеално готвење. Вака подготвената храна ги задржува сите нутритивни, хранливи вредности и вкусови. Покрај тоа, заштедувате време и електрична енергија додека готвите.

Со комбинацијата од мазниот емајл во боја и челикот се добива долготрајна и издржлива тава, која ќе ја користите долги години. Одлично распределување на топлината со што ќе подготвите оброци за многу пократко време. Има голем капацитет што го прави идеален за подготовка на целосни семејни оброци.

Подароци: кошница и решетка!

Delimano Stone Legend Лонецот за готвење и печење има и два додатоци кои ќе го направат овој сад да биде единствениот кој ќе го користите за подготвување на оброци. Кошницата за пржење/готвење, во која можете да пржите, готвите или пак да ја процедите водата или маслото од готвењето. Решетка за готвење, која е одлична за готвење на пареа и за подготовка на зеленчук.

Наздравје!

Сега кога го имате овој лонец, дадете и шанса на вашата имагинација и креативност. Подготвувајте оброци како во омилените ресторани или пак традиционални рецепти кои ги подготвувале нашите баби. А резултатот е? Вкусни оброци приготвени многу поздраво и без неред.

Технички карактеристики
Вид на рерна електро, индукција, плин, стакло керамичка плотна
Внатрешен материјал нелеплива облога
Димензија 24см.
Капацитет 4,9л.
Огноотпорно 230°C

Препорачани производи

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка