Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Delimano Stone Legend Лонец со подарок Капак

Универзално решение за вашата кујна - Лонец за готвење и печење 24 см.

Delimano Stone Legend Cook’n’Bake садот за готвење со кошницата за пржење ќе ви помогне во извршувањето на сите обврски во кујната. Тоа е универзално решение за пржење, готвење на пареа, печење, варење и потпекување, па затоа заменува голем број на садови во кујната.

  • Нелеплива облога од вистински камен
  • Повеќенаменски сад соодветен за речиси секој рецепт
  • Едноставен за чистење, безбеден во машина за садови и може да се користи на сите видови на рерни и рингли
Delimano Stone Legend Лонец со подарок Капак
1.990,00 ден.
Јавете ни се на 02 3094-550
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
Кратко инфо

Универзално решение за вашата кујна - Лонец за готвење и печење 24 см.

Delimano Stone Legend Cook’n’Bake садот за готвење со кошницата за пржење ќе ви помогне во извршувањето на сите обврски во кујната. Тоа е универзално решение за пржење, готвење на пареа, печење, варење и потпекување, па затоа заменува голем број на садови во кујната.

  • Нелеплива облога од вистински камен
  • Повеќенаменски сад соодветен за речиси секој рецепт
  • Едноставен за чистење, безбеден во машина за садови и може да се користи на сите видови на рерни и рингли
Дознајте повеќе
Детали за производот

Еден сад за сè!

Веројатно сите сме го виделе истото. Кога се подготвува семеен оброк, потребни се најразлични садови за готвење како тенџере за супа, за тестенини, за готвење на пареа, тава за пржење, тава за печење... Притоа оставајќи не само неред во кујната, туку и огромен број садови за миење. Понекогаш готвењето знае да биде навистина стресно, што всушност треба да биде токму спротивното: брзо, лесно и можеби најважно од сè, треба да уживате во него! Ви го претставуваме новиот онец за готвење и печење од Делимано.

Еден лонец, безброј можности

Delimano Stone Legend Cook’n’Bake Садот за готвење со кошница за пржење ви нуди универзална димензија, форма и длабочина, во комбинација со сите придобивки на Stone Legend линијата на Делимано. Ова е повеќенаменски производ кој можете да го користите на секаков вид на рингла или рерна.

Варење
Пржење
Печење
На пареа
Цедење
Печење
ВИСТИНСКИ
КАМЕН

Извлечете ги сите вкусови од храната

Delimano Stone Legend Cook’n’Bake Садот за готвење со кошница за пржење и дава на храната вкус како да е готвена на подлога од вистински камен, но оваа не се лепи, па може да ја користите со само една капка масло, па вашите јадења ќе бидат поздрав и подобар избор за вашето семејство.

Тајната на готвењето на површина од вистински камен е во природните минерали и честички кои се споени заедно. Ја складираат топлината и рамномерно ја распоредуват на храната овозможувајќи идеално готвење. Вака подготвената храна ги задржува сите нутритивни, хранливи вредности и вкусови. Покрај тоа, заштедувате време и електрична енергија додека готвите.

Со комбинацијата од мазниот емајл во боја и челикот се добива долготрајна и издржлива тава, која ќе ја користите долги години. Одлично распределување на топлината со што ќе подготвите оброци за многу пократко време. Има голем капацитет што го прави идеален за подготовка на целосни семејни оброци.

Подароци: кошница, решетка и капак со отвори за цедење!

Delimano Stone Legend Лонецот за готвење и печење има и додатоци кои ќе го направат овој сад да биде единствениот кој ќе го користите за подготвување на оброци. Кошницата за пржење/готвење, во која можете да пржите, готвите или пак да ја процедите водата или маслото од готвењето. Решетка за готвење, која е одлична за готвење на пареа и за подготовка на зеленчук. Delimano Stone Legend Капакот - Цедалка е одличен избор за секоја кујна - Практично 2во1 решение: комбинација од капак и цедалка.

Наздравје!

Сега кога го имате овој лонец, дадете и шанса на вашата имагинација и креативност. Подготвувајте оброци како во омилените ресторани или пак традиционални рецепти кои ги подготвувале нашите баби. А резултатот е? Вкусни оброци приготвени многу поздраво и без неред.

Stone Legend - Капак за варење и цедење 24 см.

Delimano Stone Legend капакот-цедалка може да се користи за покривање на садовите за готвење, и откако ќе завршите со готвењето да ги процедите тестенините, компирите, зеленчукот и други состојки.

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Quality