Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
  • 100% Безбедно купување
  • Вистински избор
  • Плаќање на рати

Delimano Новогодишни калапи зелени

Новогодишни калапи зелени Delimano
Photos
  • Видеа
  • Слики
Новогодишни калапи зелени Delimano Новогодишни калапи зелени Delimano
- 20%
Delimano Новогодишни калапи зелени

ID: 102059145| SKU: 1000056854

Нелепливи силиконски калапи со модли во 6 различни Новогодишни форми дизајнирани за идеална дистрибуција на топлина. Можат да се користат за печење, замрзнување и чување.

Залиха: 18

Редовна цена: 490,00 ден.


Специјална цена: 390,00 ден.

Јавете ни се на 02 3094-550
Детали за производот

Вашите деца ќе се воодушеват од прекрасните Новогодишни колачиња

Бидејќи празниците се приближува, осигурајте се дека имате се што ви е потребно. Овие преубави силиконски калапи со 6 различни Новогодишни форми вклучуваат снешко, елка, ѕвонче мече, ѓумбир-колаче момче и девојче. Вашите деца ќе се воодушеват!

Идеални колачиња во секое време

Силиконските калапи се високо-квалитетни, меки, флексибилни и навистина лесни за употреба. Во нив можете да печете на многу висока температура и да замрзнувате. Силиконот има можност за еднаква дистрибуција на топлината, па затоа времето за подготовка на колачињата ќе биде многу кратко. Овие калапи се одлични и за чување, а и можат да се мијат во машина за садови.    

 

  • родители и роднини кои сакаат да ги воодушеват своите деца за време на празниците
  • сите оние кои уживаат во подготовката на колачиња
  • сите оние кои бараат забавен начин за подготвка на божиќните слатки
  • пекарите кои сакаат да подготвуваат колачиња и да ги даваат како подарок

Преубава Новогодишна декорација

Овие силиконски калапи од Делимано се направени за подготовка на колачи и украси за торти.

Силиконските калапи не мора да се премачкуваат со масло за да не се залепи смесата за нив, па затоа добивате повкусни и поздрави колачи.     

Технички карактеристики
Безбеден во машина за садови Да
Димензија 31 x 19 x 3 см
Материјал силикон
Тежина 0.2 кг

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка