Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Неодоливи летни попусти

Време е за освежување и распродажба! Изберете и заштедете до 70%.

-70%
 

Delimano Joy Slow Juicer Соковник за ладно цедење

Photo
Video

Искористете ги сите хранливи состојки од овошјето

Соковниците со мотор со многу мала брзина, или “slow juicer“, создаваат помалку топлина, со што не се уништуваат хранливите состојки и витамините во храната.

Delimano Joy Slow Juicer Соковник за ладно цедење
7.990,00 ден.
5.990,00 ден. Клуб 5*
Јавете ни се на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Искористете ги сите хранливи состојки од овошјето

Соковниците со мотор со многу мала брзина, или “slow juicer“, создаваат помалку топлина, со што не се уништуваат хранливите состојки и витамините во храната.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Пијалок полн со витамини

Искористете го максимумот од храната со Delimano Joy Slow Juicer и внесувајте повеќе витамини и хранливи состојки во пијалоците. Моторот со мала брзина создава малку топлина, со што се зачувуваат здравите ензими и хранливи состојки, а сокот може да се чува подолго време.

Delimano Joy Slow Juicer

Бавното цедење е процес кој ви овозможува да конзумирате многу повеќе овошје и зеленчук отколку што можете да изедете.

Негувајте го вашето тело

Delimano Joy Slow Juicer работи со процес на екстракција на две нивоа, што значи прецизно цедење на овошјето и зеленчукот без мелење.

 • Delimano Joy Slow Juicer

  Ставете ги состојките по ваш избор

 • Delimano Joy Slow Juicer

  Притиснете го копчето

 • Delimano Joy Slow Juicer

  Уживајте во свежиот и природен сок

Започнете со здрав начин на живот - запознајте се со техниката на бавно цедење - slow juicing

 • Подгответе поздрави и поприродни сокови
 • Хранливи состојки и витамини за вашето тело
 • Системот на мала брзина ја спречува оксидацијата 
 • Моќен мотор со мала потрошувачка на електрична енергија - само 200 W
 • Комапктна големина и мала тежина
Delimano Joy Slow Juicer
Технички карактеристики
Димензија 21*18*51 cm
Тежина 4,5 kg

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star