Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • 100% Безбедно купување
 • Вистински избор
 • Плаќање на рати

Delimano Family Duo Повеќенаменски сет за готвење

Family Duo Повеќенаменски сет за готвење Delimano
Photos
 • Видеа
 • Слики
Family Duo Повеќенаменски сет за готвење Delimano Family Duo Повеќенаменски сет за готвење Delimano Family Duo Повеќенаменски сет за готвење Delimano Family Duo Повеќенаменски сет за готвење Delimano Family Duo Повеќенаменски сет за готвење Delimano Family Duo Повеќенаменски сет за готвење Delimano Family Duo Повеќенаменски сет за готвење Delimano
Delimano Family Duo Повеќенаменски сет за готвење

ID: 105944046| SKU: 1000096793

Delimano Family Duo - сетот за готвење е целосно ново и уникатно решение за готвење кое засекогаш ќе го промени начинот на кој готвите. Тоа е повеќенаменско решение со кое ќе заштедите пари и време, а со револуционерната нелеплива облога од Quantanium и вистински камен ќе направите здрави и вкусни оброци.

Залиха: 1
2.990,00 ден.
Јавете ни се на 02 3094-550
Детали за производот

Посебна ефикасност во кујната

Ако поминувате многу време во кујната, тогаш сигурно знаете дека ефикасноста е многу важна. Delimano Family Duo е дизајниран за практична употреба, за да ги задоволи вашите потреби и да ви ја олесни работата колку што е можно повеќе: може да го користите за готвење на пареа или како цедалка, како Вок тава или тава за пржење, сад за динстање, сад за печење, но и како сад за сервирање и подлога за врели садови.

 • Вок

 • Готвење на пареа

 • Сад за печење

 • Чинија за послужување

Она што ви треба за да заштедите време и простор

Delimano Family Duo е сет за готвење кој ќе ви помогне да заштедите простор и време. Може да го користите за да зготвите два оброци истовремено на истата плотна, ќе потрошите помалку време и енергија, а храната ќе биде превкусна и здрава.

Ако вашата кујна е мала, тогаш ќе го обожавате единствениот дизајн на Delimano Family Duo сетот за готвење. Сите три дела може да се склопат еден во друг, па така тој нема да зафати простор.

Иновативен дизајнта

Ако сакате комбинација од повеќенаменска употреба и атрактивен изглед кој секогаш ќе ги импресионира вашите гости, тогаш Delimano Family Duo дефинитивно е вистинскиот избор за вас. Може да го користите за да ги подготвите вашите омилени оброци:

 • Вкусни супи и сосови

 • Брзо пропржување

 • Пржен зеленчук

 • Вкусно рижото

 • Морска храна

 • Здрави оброци на пареа

Најдоброто од сѐ е тоа што откако ќе завршите со готвењето може да го користите Delimano Family Duo како сад за послужување, а вашата трпеза ќе изгледа неверојатно.

Револуционерна нелеплива облога од Quantanium за поздраво и побрзо готвење

Внатрешноста на Вок тавата има облога од Quantanium со честички од вистински камен, па поради тоа храната ќе биде вкусна исто како да е подготвена на вистински камен. Честичките од камен ја задржуваат топлината и рамномерно ја распределуваат, па така природните течности на храната, витамините и вкусовите ќе останат во храната.Delimano Family Duo има совршена нелеплива облога, па ќе готвите со помалку масло.

Сет од 3 парчиња кој ќе ги задоволи сите ваши потреби

Delimano Family Duo се состои од Вок тава, стаклен капак и посебен подарок: силиконска решетка со повеќе намени. Тоа е она што ви треба за да подготвите совршени оброци за вашето семејство и пријателите, па така вие уште денес ќе може да започнете со вашата кулинарска авантура.

Вок

Вок тавата може да се користи на стаклени, електрични и керамични плотни, а рачките од бакелит ќе останат ладни во текот на готвењето, па така вие ќе бидете безбедни. Во неа може да пржите, динстате или варите.

 • Класична Вок тава, со нелеплива облога

 • Пржење, динстање и варење

 • sСлој кој е отпорен на гребаници

Силиконска решетка

Силиконскиот додаток кој совршено одговара на Вок тавата ви овозможува готвење на пареа, но исто така може да се користи како цедалка или пак во комбинација со стаклениот капак како сад за печење тесто и послужување. Служи и како подлога за врели садови.

 • Силиконски материјал, кој е отпорен на топлина

 • Сад за готвење на пареа

 • Сад за печење и послужување

Стаклен капака

Стаклениот капак е направен од боросиликатно стакло и може да се користи како капак за Вок тавата, во комбинација со додатокот за готвење на пареа или без

 • Капак за готвење на пареа/вока

 • ава за печење во рерна

 • Сад за сервирање

Соодветен за:

 • Сите кои сакаат разновидност во кујната и сакаат да подготвуваат различни јадења.
 • Зафатени луѓе кои немаат многу време за да го средуваат нередот во кујната.
 • Сите кои сакаат да користат помалку садови, а да постигнат подобри резултати.
 • Everyone who wants to cook healthy, quick meals for the entire family
 • Оние кои немаат доволно место во кујната.
 • Сите кои сакаат ефикасност и одличен дизајн.
Технички карактеристики
Безбеден во машина за садови Да
Вид на рерна електро, плин, стакло керамичка плотна
Внатрешен материјал Квантаниум
Димензија 26 см
Основен материјал алуминиум

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка