Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Delimano Ceramica Delicia Вок тава 20см.

Високо квалитетна тава, направена од алуминиумска основа, силиконска надворешност и внатрешна облога од Керамика Форте. Оваа тава има одлична проводливост на топлина, овозможува готвење без масло и има дијаметар од 20 см.

Delimano Ceramica Delicia Вок тава 20см.
1.490,00 ден.
Јавете ни се на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Високо квалитетна тава, направена од алуминиумска основа, силиконска надворешност и внатрешна облога од Керамика Форте. Оваа тава има одлична проводливост на топлина, овозможува готвење без масло и има дијаметар од 20 см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Вок тава со класичен облик и јадро кое ја задржува топлината

Навистина ќе ви се допадне новата Делимано Делициа Вок тава со класичен облик чие јадро ја задржува топлината и овозможува побрзо загревање и задржување на влагата и хранливите состојки. Вкусот не се менува додека храната се готви рамномерно.

Здраво готвење без маснотии благодарение на најдобрата нелеплива подлога на пазарот

Керамика Форте облогата е мазна и не дозволува храната да се залепи во текот на готвењето само со една капка масло.

Природна органска алтернатива која е произведена во еколошки услови и го чува вашето здравје

Керамика Форте е природен и органски материјал. Тој е произведен во еколошко производство и ви нуди поздрав начин на живот.

Рачки кои се меки на допир и имаат интегриран термо сензор - станува портокалов кога тавата е врела

Рачките на оваа Вок тава се ергономски и меки на допир. На нив има интегриран термо сензор кој станува портокалов кога тавата е топла.  

Модерна и елегантна во италијански стил

Делимано керамика Делициа Вок тавата има модерен дизајн кој се вклопува во секоја кујна.

НОВО! Бр. 1 керамичка облога на пазарот!

Делимано ви ја нуди најдобрата керамика на пазарот - CeramicaForte - која ќе ве воодушеи со своите карактеристики. .

 • До 50% поотпорна на гребење*

 • До 2x подолготрајна*

 • До 3x поголеми нелепливи карактеристики

*Споредено со најдобрата керамичка облога достапна на пазарот.

6 придобивки кои ви ги нуди Делимано Делициа линијата! :

 • 1. Најдобра керамичка облога достапна на пазарот

  Најновата CeramicaForte облога не се гребе и на неа не остануваат флеки. Таа е подолготрајна од сите видови на керамика достапни на пазарот.

 • 2. Ергономска рачка

  Ергономската рачка со сензор за топлина.

 • 3. Само капка масло

  Ексклузивна керамичка облога ви овозможува да готвите со само една капка масло.

 • 4. Модерен италијански стил

  Делимано Делициа садовите за готвење се произведени од Италија со привлечен модерен дизајн: сина надворешна облога и внатрешна сина керамичка облога.

 • 5. Ви помага да донесете подобра животна одлука

  Оваа керамичка облога е природна и органска, произведена во еколошки процес со минимална емисија на CO2. Со нејзината употреба не само што го подобрувате вашето здравје, туку и носите поодговорни одлуки.

 • 6. Здрави оброци со подобар вкус

  CeramicaForte облогата е идеален спроводник на топлина кој ви овозможува задржување на природниот вкус и хранливата вредност на состојките.

Специјалните карактеристики на Керамика Форте облогата се идеални за брзо подготвување на здрава храна

Керамиката е идеална за брза подготовка на здрави оброци. Облогата од Керамика Форте обезбедува професионална спроводливост на топлина и го олеснува еднаквото загревање на површината за готвење. Можете да заштедите време и енергија подготвувајќи здрави оброци.

Најдобрата нелеплива, антикорозивна облога отпорна на грабнатинки која е достапна во моментов на пазарот

Делимано Керамика Форте облогата има за 3 пати поголеми нелепливи карактеристики, за 50% е поотпорна на гребнатинки и е 2 пати подолготрајна од сите други тестирани брендови на пазарот.

Едноставни за чистење и безбедни за во машина за садови

Состојките не се лепат за подлогата што значи дека тавата е многу едноставна за чистење, а може да ја ставите и во машина за садови.

 • сите оние кои сакаат квалитетна вок тава со класичен облик
 • оние кои сакаат да подготвуваат вкусни и здрави оброци полни со хранливи состојки
 • оние кои бараат нелепливи тави отпорни на гребење
 • оние кои уживаат во модерниот италијански стил

Технички карактеристики:

 • Надворешност: алуминиумска основа со силиконска облога
 • Внатрешност: еколошка и долготрајна Керамика Форте облога

Специјални карактеристики: Ергономски рачки меки на допир со термо сензор кој ја менува бојата во портокалова кога тавата е загреана.

Карактеристики:
 • 50% поголема отпорност на гребење од другите видови на керамика
 • 3 пати поголеми нелепливи карактеристики од другите видови на керамика
 • Начин на одржување: Се мие во машина за садови
 • Отпорност на топлина: до 450°C
 • Дијаметар: 20 см
Технички карактеристики
Безбеден во машина за садови Да
Вид на рерна електро, плин, стакло керамичка плотна
Внатрешен материјал Керамика Форте
Димензија 20 см
Дополнителна гаранција 2 години
Капацитет 1.7 Л
Огноотпорно 450°C
Основен материјал алуминиум
Сензор за температура Да
Тежина 0.6 кг

Рецензии од купувачи 1 рецензии

5

1 рецензии

1 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Quality

Review by betpet

07.10.2016

многу ми се допаѓа Вашиот производ , но може да ми кажете дијаметарот 20см е во основа-дно или горе во отвор, Ви благодарам

1 производ(и)