Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • 100% Безбедно купување
 • Вистински избор
 • Плаќање на рати

Delimano Стартер Сет

Стартер Сет Delimano
Photos
 • Видеа
 • Слики
Стартер Сет Delimano Стартер Сет Delimano
Delimano Стартер Сет

ID: 104491400 | SKU: 1000070548

Основен 4-делен сет висококвалитетни керамички сaдови – совршен почеток за секое готвење. Сетот содржи садови, кои се најпотребни во секоја кујна, или пак едноставно сакате да ја подновите кујната.

Delimano Стартер Сет
3.990,00 ден.
Јавете ни се на 02 3094-550
Детали за производот

Delimano Ceramica Delicia 4-делен Стартер Сет

Делимано керамика Делициа е најновата линија на Делимано производи со револуционерната CeramicaForte внатрешна облога која е најдобрата органска керамичка облога достапна на пазарот.

Основен 4-делен сет висококвалитетни керамички сaдови – совршен почеток за секое готвење

Со новата Делициа ќе уживате во готвењето!

CeramicaForte облогата е неверојатно мазна и непорозна, доволна ви е само капка масло за целата тава. Во неа храната ќе се готви рамномерно благодарение на одличните карактеристики на спроведување и задржување на топлината. Хранливите состојки и вкусот остануваат непроменети.

Термо сензорот е интегриран директно во рачката и добива портокалова боја кога ќе се загрее. Рачките се ергономски дизајнирани и навистина удобни.  

НОВО! Пробајте ја најдобрата керамичка облога на пазарот!

Дали ви е здосадено храната да ви се лепи на тавата? Дали сакате керамички садови за готвење, но и покрај вашата грижа сепак имаат гребаници? За да се заштитите од незгоди во текот на готвењето, Делимано ја произведе најдобрата керамичка облога на пазарот - CeramicaForte - која сигурно ќе ве импресионира со своите неверојатни карактеристики

 • 50% поотпорна на гребаници*

 • 2 пати подолготрјана*

 • 3 пати понелеплива*

*Во споредба со најдобрата керамика на пазарот.

Сите основни садови во еден практичен сет

Сетот содржи садови, кои се најпотребни во секоја кујна, или пак едноставно сакате да ја подновите кујната:

 • Тава за пржење 24см - За полесно и многу поздраво пржење
 • Тава за пржење 20см - Подгответе вкусни зеленчуци и оброци од месо
 • Тава со рачки 24см - Со ергономски рачки со термо сензор
 • Стаклен капак 24см - Капак со рачка и додаток за одложување на лажицата

Дознајте ги сите предности од Делимано Делициа!

 • 1. Најдобра керамичка облога достапна на пазарот

  Најновата CeramicaForte облога не се гребе и на неа не остануваат флеки. Таа е подолготрајна од сите видови на керамика достапни на пазарот.

 • 2. Ергономска рачка

  Ергономската рачка со сензор за топлина.

 • 3. Само капка масло

  Ексклузивна керамичка облога ви овозможува да готвите со само една капка масло.

 • 4. Модерен италијански стил

  Делимано Делициа садовите за готвење се произведени од Италија со привлечен модерен дизајн: сина надворешна облога и внатрешна сина керамичка облога.

 • 5. Ви помага да донесете подобра животна одлука

  Оваа керамичка облога е природна и органска, произведена во еколошки процес со минимална емисија на CO2. Со нејзината употреба не само што го подобрувате вашето здравје, туку и носите поодговорни одлуки.

 • 6. Здрави оброци со подобар вкус

  CeramicaForte облогата е идеален спроводник на топлина кој ви овозможува задржување на природниот вкус и хранливата вредност на состојките.

Специјалните карактеристики се идеални за брзо подготвување на здрава храна

Керамиката е идеална за брза подготовка на здрави оброци. Облогата од CeramicaForte обезбедува професионална спроводливост на топлина и го олеснува еднаквото загревање на површината за готвење. Можете да заштедите време и енергија подготвувајќи здрави оброци.

Висококвалитетни материјали

Делимано керамика Делициа производите имаат нелеплива површина, и нивната моќ е 3 пати поголема од онаа на другите слични производи на пазарот. Нејзината отпорност на гребење е зголемена за 50% и трае 2 пати подолго.

Едноставни за одржување, можат да се мијат во машина за садови

Керамиката не содржи PTFE (тоа значи дека керамичкиот слој е добиен без користење на лепак), а со тоа се добивате цврст керамички слој кој е секогаш мазен и не е шуплив. Тоа значи дека храната нема да се лепи, а одржувањето е многу едноставно. Може да се мијат во машина за садови.

Технички карактеристики
Безбеден во машина за садови Да
Вид на рерна електро, плин, стакло керамичка плотна
Внатрешен материјал Керамика Форте
Огноотпорно 450°C
Основен материјал алуминиум

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка