Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Delimano Ceramica Delicia Длабока тава со рачки

Овој скилет е направен од високо квалитетни материјали: основа од алуминиум, надворешна облога од силиконски емајл и внатрешна Керамика Форте облога. За готвење без масти. Нелеплива облога отпорна на гребнатинки која многу лесно се чисти.

Delimano Ceramica Delicia Длабока тава со рачки
1.990,00 ден.
Јавете ни се на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Овој скилет е направен од високо квалитетни материјали: основа од алуминиум, надворешна облога од силиконски емајл и внатрешна Керамика Форте облога. За готвење без масти. Нелеплива облога отпорна на гребнатинки која многу лесно се чисти.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Практичен скилет со специјални карактеристики

Со ергономски рачки кои не ви пречат додека готвите, овој Скилет ќе биде многу значаен дел од вашата кујна. Тој има одлична спроводливост на топлина, а Керамика Форте внатрешната облога има најдобри нелепливи карактеристики на пазарот. Ќе готвите вкусни и здрави оброци без масло.     

Керамиката е органска и е произведена во еколошки процес, со мала емисија на CO2, што значи дека со овој производ вие внимавате на вашето здравје.

НОВО! Бр. 1 керамичка облога на пазарот!

Делимано ви ја нуди најдобрата керамика на пазарот - CeramicaForte - која ќе ве воодушеи со своите карактеристики.

 • До 50% поотпорна на гребење*

 • До 2x подолготрајна*

 • До 3x поголеми нелепливи карактеристики*

*Споредено со најдобрата керамичка облога достапна на пазарот

6 придобивки кои ви ги нуди Делимано Делициа линијата!

 • 1. Најдобра керамичка облога достапна на пазарот

  Најновата CeramicaForte облога не се гребе и на неа не остануваат флеки. Таа е подолготрајна од сите видови на керамика достапни на пазарот.

 • 2. Ергономска рачка

  Ергономската рачка со сензор за топлина.

 • 3. Само капка масло

  Ексклузивна керамичка облога ви овозможува да готвите со само една капка масло.

 • 4. Модерен италијански стил

  Делимано Делициа садовите за готвење се произведени од Италија со привлечен модерен дизајн: сина надворешна облога и внатрешна сина керамичка облога.

 • 5. Ви помага да донесете подобра животна одлука

  Оваа керамичка облога е природна и органска, произведена во еколошки процес со минимална емисија на CO2. Со нејзината употреба не само што го подобрувате вашето здравје, туку и носите поодговорни одлуки.

 • 6. Здрави оброци со подобар вкус

  CeramicaForte облогата е идеален спроводник на топлина кој ви овозможува задржување на природниот вкус и хранливата вредност на состојките.

Керамичката облога ви заштедува време и пари

Керамиката е идеална за брза подготовка на здрави оброци. Облогата од Керамика Форте обезбедува професионална спроводливост на топлина и го олеснува еднаквото загревање на површината за готвење. Можете да заштедите време и енергија подготвувајќи здрави оброци.

Најдобрата нелеплива, антикорозивна облога

Сите садови за готвење од Делимано Делициа линијата се произведени од високо-квалитетни материјали: алуминиумска основа со облога од силиконски емајл и еколошка и долготрајна Делимано CeramicaForte облога со камен дизајн.. Делимано Керамика Форте облогата има за 3 пати поголеми нелепливи карактеристики, за 50% е поотпорна на гребнатинки и е 2 пати подолготрајна од сите други тестирани брендови на пазарот.

h3>Едноставни за чистење и безбедни за во машина за садови

Состојките не се лепат за подлогата што значи дека тавата е многу едноставна за чистење, а може да ја ставите и во машина за садови

Соодветни се з

 • сите оние кои имаат потреба од високо - квалитетен скилет
 • оние кои сакаат да подготвуваат вкусни и здрави оброци
 • оние кои водат здрав живот

Технички податоци

 • Надворешен материјал: алуминиумска основа со надворешна облога од силиконски емајл
 • Внатрешен материјал: еколошка и долготрајна Делимано Керамика Форте облога
 • Начин на одржување: безбедна во машина за садови
 • Отпорност на топлина: до 450°C
 • Дијаметар: 24 см
 • Волумен: 2.4л.
Технички карактеристики
Безбеден во машина за садови Да
Вид на рерна електро, плин, стакло керамичка плотна
Внатрешен материјал Керамика Форте
Димензија 24 см
Дополнителна гаранција 2 години
Капацитет 2.4 Л
Огноотпорно 450°C
Основен материјал алуминиум
Сензор за температура Да
Тежина 0.7 кг

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Quality