Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
  • 100% Безбедно купување
  • Вистински избор
  • Плаќање на рати

Delimano Ceramica Delicia Стаклен капак

Ceramica Delicia Стаклен капак Delimano
Photos
  • Видеа
  • Слики
Ceramica Delicia Стаклен капак Delimano Ceramica Delicia Стаклен капак Delimano Ceramica Delicia Стаклен капак Delimano Ceramica Delicia Стаклен капак Delimano Ceramica Delicia Стаклен капак Delimano Ceramica Delicia Стаклен капак Delimano
Delimano Ceramica Delicia Стаклен капак

SKU: 99-1000039959

Високо квалитетен капак од Пирекс стакло кој е соодветен за тавите и тенџерињата од Делимано Керамика Деличија линијата. Со овој капак заштедувате енергија и го намалувате времето на готвење. Капакот е достапен во величини 20, 24, 26 и 28.

Delimano Ceramica Delicia Стаклен капак

* Задолжителни полиња

Од 690,00 ден. До
Јавете ни се на 02 3094-550
Детали за производот

Високо квалитетен капак од Пирекс стакло  

Делимано Керамика Деличија стаклениот капак е идеален за сите производи за готвење од Деличија линијата на Делимано. Тој е направен од пирекс стакло кое ја задржува пареата внатре и ја одржува содржината топла.

Заштедува енергија и го намалува времето на готвење

Набљудувајте го јадењето кое го подготвувате без да го отварате садот за готвење. Заштедете енергија и намалете го времето на готвење.

Оставете ја дрвената лажица на практичната рачка од бакелит

Практичната рачка од бакелит ви овозможува да ја оставите дрвената лажица додека готвите, па на тој начин таа секогаш ќе ви биде на дофат.

Модерен дизај во италијански стил

Делимано Керамика Деличија линијата има модерен дизајн во италијански стил.

Високо квалитетно Пирекс стакло

Набљудувајте го јадењето кое го подготвувате без да го отварате садот за готвење. Заштедете енергија и намалете го времето на готвење.

Отпорен на високи температури

Делимано Керамика Деличија капакот е отпорен на високи температури.    

Едноставен за чистење, одговара и на садови за готвење од други производители

Стаклото е неверојатно лесно за чистење и може да се стави во машина за садови. Овој капак е достапен во големини 20, 24, 26 и 28 см. Одговара и на производи за готвење од други производители.

  • оние кои ги користат садовите за готвење од Делимано Деличија линијата
  • оние кои бараат ефикасен и квалитетен капак
  • одговара и садови за готвење од други брендови со дијаметар од 20, 24, 26 и 28 см
  • практичен за употреба и едноставен за миење
Технички карактеристики
Безбеден во машина за садови Да
Димензија 20 см, 24 см, 26 см, 28 см
Дополнителна гаранција 2 години
Материјал стакло
Огноотпорно 450°C
Тежина 0.8 кг

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка