Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Delimano Ceramica Delicia Грил тава

Направен од алуминиумска основа, надворешна облога од силиконски емајл и долготрајна внатрешна облога од најквалитетната керамика на пазарот - CeramicaForte. Нелеплива, отпорна на грбнатинки и едноставна за одржување со димензии 28x28см.

Delimano Ceramica Delicia Грил тава
2.190,00 ден.
Јавете ни се на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Направен од алуминиумска основа, надворешна облога од силиконски емајл и долготрајна внатрешна облога од најквалитетната керамика на пазарот - CeramicaForte. Нелеплива, отпорна на грбнатинки и едноставна за одржување со димензии 28x28см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Делициа Грил тава

Делимано керамика Грил Тавата е дел од најновата Делициа линија на Делимано производи со револуционерната CeramicaForte внатрешна облога која е најдобрата органска керамичка облога достапна на пазарот.

CeramicaForte облогата е неверојатно мазна и непорозна, доволна ви е само капка масло за целата тава. Во неа храната ќе се готви рамномерно благодарение на одличните карактеристики на спроведување и задржување на топлината. Хранливите состојки и вкусот остануваат непроменети.

Модерен, софистициран изглед кој одговара на секоја кујна

Благодарение на модерниот дизајн, оваа тава за пржење се вклопува во секоја кујна.

НОВО! Бр. 1 керамичка облога на пазарот!

Делимано ви ја нуди најдобрата керамика на пазарот - CeramicaForte - која ќе ве воодушеи со своите карактеристики.

 • До 50% поотпорна на гребење*

 • До 2x подолготрајна*

 • До 3x поголеми нелепливи карактеристики*

*Споредено со најдобрата керамичка облога достапна на пазарот

6 придобивки кои ви ги нуди Делимано Делициа линијата!

 • 1. Најдобра керамичка облога достапна на пазарот

  Најновата CeramicaForte облога не се гребе и на неа не остануваат флеки. Таа е подолготрајна од сите видови на керамика достапни на пазарот.

 • 2. Ергономска рачка

  Ергономската рачка со сензор за топлина.

 • 3. Само капка масло

  Ексклузивна керамичка облога ви овозможува да готвите со само една капка масло.

 • 4. Модерен италијански стил

  Делимано Делициа садовите за готвење се произведени од Италија со привлечен модерен дизајн: сина надворешна облога и внатрешна сина керамичка облога.

 • 5. Ви помага да донесете подобра животна одлука

  Оваа керамичка облога е природна и органска, произведена во еколошки процес со минимална емисија на CO2. Со нејзината употреба не само што го подобрувате вашето здравје, туку и носите поодговорни одлуки.

 • 6. Здрави оброци со подобар вкус

  CeramicaForte облогата е идеален спроводник на топлина кој ви овозможува задржување на природниот вкус и хранливата вредност на состојките.

Како функционира?

Керамичката облога ви заштедува време и пари

Керамиката е идеална за брза подготовка на здрави оброци. Облогата од Керамика Форте обезбедува професионална спроводливост на топлина и го олеснува еднаквото загревање на површината за готвење. Можете да заштедите време и енергија подготвувајќи здрави оброци.

Најдобрата нелеплива, антикорозивна облога

Сите садови за готвење од Делимано Делициа линијата се произведени од високо-квалитетни материјали: алуминиумска основа со облога од силиконски емајл и еколошка и долготрајна Делимано CeramicaForte облога со камен дизајн.. Делимано Керамика Форте облогата има за 3 пати поголеми нелепливи карактеристики, за 50% е поотпорна на гребнатинки и е 2 пати подолготрајна од сите други тестирани брендови на пазарот.

Едноставни за чистење и безбедни за во машина за садови

Состојките не се лепат за подлогата што значи дека тавата е многу едноставна за чистење, а може да ја ставите и во машина за садови

Соодветни се за

 • сите оние кои сакаат квалитетна Грил тава со класичен облик
 • оние кои сакаат да подготвуваат вкусни и здрави оброци полни со хранливи состојки
 • оние кои бараат нелепливи тави отпорни на гребење
 • оние кои уживаат во модерниот италијански стил

Технички податоци

 • Димензии: 28x28 см.
 • Надворешна облога: алуминиумска основа со надворешна облога од емајлиран силикон
 • Внатрешен материјал: еколошка и долготрајна керамичка облога
 • Отпорност на топлина: до 450°C
 • Одржување: може да се стави во машина за садови
 • Дополнителни карактеристики: Термо сензор на самата рачка кој добива портокалова боја кога ќе се загрее тавата.

Карактеристики:

 • 50% подобрена отпорност на гребење
 • 3 пати поголема нелеплива способност
Технички карактеристики
Безбеден во машина за садови Да
Вид на рерна електро, плин, стакло керамичка плотна
Внатрешен материјал Керамика Форте
Димензија 28 x 28 см
Дополнителна гаранција 2 години
Огноотпорно 450°C
Основен материјал алуминиум
Сензор за температура Да
Тежина 1 кг

Рецензии од купувачи 1 рецензии

5

1 рецензии

1 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Quality

Review by Sanja

13.10.2016

Sanja
mnogu se ubavi i kvalitetni site gi imam od prvata kolekcija prezadovolna

1 производ(и)