Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • 100% Безбедно купување
 • Вистински избор
 • Плаќање на рати

Delimano Ceramica Delicia Округла тава

Ceramica Delicia Округла тава Delimano
Photos
 • Видеа
 • Слики
Ceramica Delicia Округла тава Delimano Ceramica Delicia Округла тава Delimano
Delimano Ceramica Delicia Округла тава

ID: 104109037 | SKU: 1000070445

Округла тава за печење со дијаметар 26 см направена од високо квалитетен материјал, долготрајна внатрешна облога од CeramicaForte. Нелеплива облога отпорна на гребнатинки која многу лесно се чисти.

3 производи по цена за 2! Одберете 3 производи од Ceramica Delicia линијата и оној со најниска цена ќе биде ПОДАРОК!
Delimano Ceramica Delicia Округла тава
1.490,00 ден.
Јавете ни се на 02 3094-550
Детали за производот

Подгответе ги најубавите торти во оваа модерна тава за печење

Делимано Керамика Делициа Округлата тава за печење е дел од најновата линија на Делимано -Делициа, со револуционерната облога од Керамика Форте која нуди одлична спроводливост на топлина најдобри нелепливи карактеристики на пазарот. Ќе готвите вкусни и здрави оброци без масло.

Модерен, софистициран изглед кој одговара на секоја кујна

Благодарение на модерниот дизајн, оваа тава за пржење се вклопува во секоја кујна.

НОВО! Бр. 1 керамичка облога на пазарот!

Делимано ви ја нуди најдобрата керамика на пазарот - CeramicaForte - која ќе ве воодушеи со своите карактеристики.

 • До 50% поотпорна на гребење*

 • До 2x подолготрајна*

 • До< 3x поголеми нелепливи карактеристики*

*Споредено со најдобрата керамичка облога достапна на пазарот

3 придобивки кои ви ги нуди Делимано Делициа линијата!

 • 1. Најдобра керамичка облога достапна на пазарот

  Најновата CeramicaForte облога не се гребе и на неа не остануваат флеки. Таа е подолготрајна од сите видови на керамика достапни на пазарот.

 • 2. Модерен италијански стил

  Делимано Делициа садовите за готвење се произведени од Италија со привлечен модерен дизајн: сина надворешна облога и внатрешна сина керамичка облога.

 • 3. Само капка масло

  Ексклузивна керамичка облога ви овозможува да готвите со само една капка масло.

Керамичката облога ви заштедува време и пари

Керамиката е идеална за брза подготовка на здрави оброци. Облогата од Керамика Форте обезбедува професионална спроводливост на топлина и го олеснува еднаквото загревање на површината за готвење. Можете да заштедите време и енергија подготвувајќи здрави оброци.

Најдобрата нелеплива, антикорозивна облога

Сите садови за готвење од Делимано Делициа линијата се произведени од високо-квалитетни материјали: алуминиумска основа со облога од силиконски емајл и еколошка и долготрајна Делимано CeramicaForte облога со камен дизајн.. Делимано Керамика Форте облогата има за 3 пати поголеми нелепливи карактеристики, за 50% е поотпорна на гребнатинки и е 2 пати подолготрајна од сите други тестирани брендови на пазарот.

Едноставни за чистење и безбедни за во машина за садови

Состојките не се лепат за подлогата што значи дека тавата е многу едноставна за чистење, а може да ја ставите и во машина за садови

Соодветни се за

 • сите оние кои имаат потреба од високо - квалитетна тава за печење
 • оние кои сакаат да подготвуваат вкусни и здрави оброци
 • оние кои водат здрав живот

Технички податоци

 • Надворешен материјал: алуминиумска основа со надворешна облога од силиконски емајл
 • Внатрешен материјал: еколошка и долготрајна Делимано Керамика Форте облога
 • Начин на одржување: безбедна во машина за садови
 • Отпорност на топлина: до 450°C
 • Дијаметар: 26 см.
 • Волумен: 2.7л.
Технички карактеристики
Безбеден во машина за садови Да
Внатрешен материјал Керамика Форте
Димензија 26 см
Дополнителна гаранција 2 години
Капацитет 2.7 Л
Огноотпорно 450°C
Основен материјал алуминиум
Тежина 0.4 кг

Рецензии од купувачи 1 рецензии

1 производ(и)

5

1 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка

Review by trajanoski

07.10.2016

mnogu e ubavo

1 производ(и)