Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • 100% Безбедно купување
 • Вистински избор
 • Плаќање на рати

Delimano Decorato Сет чаршафи за маса

Decorato Сет чаршафи за маса Delimano
Photos
 • Видеа
 • Слики
Decorato Сет чаршафи за маса Delimano Decorato Сет чаршафи за маса Delimano Decorato Сет чаршафи за маса Delimano
-25%
Delimano Decorato Сет чаршафи за маса

SKU: 99-1000030274

Овие модерни чаршафи, изработени од квалитетна ткаенина и бои за секоја пригода ќе ја разубават вашата дневна соба и ќе направат да изгледа елегантно и посебно

Редовна цена: 1.990,00 ден.


Специјална цена: 1.490,00 ден.

Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
Детали за производот

Декорирајте ја вашата маса за свечени вечери или за секојдневните оброци

Мора да се согласите дека храната не ја јадеме само со устата, туку и со очите. Па така, многу е важно убаво да ја декорирате масата на која јадете. Тоа ќе го направите совршено со овој сет за поставување.

Овие модерни чаршафи, изработени од квалитетна ткаенина и бои за секоја пригода ќе ја разубават вашата дневна соба и ќе направат да изгледа елегантно и посебно.

Третиран со тефлон за помалку перење

Овие модерни Делимано чаршафи за маса обезбедуваат совршена ткаенина и боја за секоја пригода, за да направите трпезаријата да изгледа елегантно и посебно. Главната карактеристика на овие чаршафи е тоа што се третирани со тефлон, што резултира со главната придобивка – помалку перење, без да се намали квалитетот на материјалот.

Отпорни на вода и нечистотија

Благодарение на тефлонскиот третман за спречување на создавање дамки, ткаенината е отпорна на вода и нечистотија, па така не мора многу често да се пере, со што заштедувате време и енергија. Високо квалитетниот материјал не содржи остатоци од третманот со тефлон, туку ви овозможува пријатно и природно чувство на памук.

Комбинацијата од 70% памук и 30% полиестер овозможува лесно пеглање, но корисниците можат и да го избегнат пеглањето со што ќе заштедат енергија, доколку по перењето чаршафите ги сушите спружени на жица.

 

Вашиот ентериер ќе изгледа елегантно, благодарение на комбинациите на боја на Делимано чаршафите кои имаат одличен квалитет.

Димензии на чаршафите: 138 x 200 смДимензии на попречните чаршафи: 45x138 см.

Предности:

 • Специјален третман за отпорност на дамки со Тефлон
 • Ткаенина отпорна на вода и прашина
 • Помалку перење без губење на квалитетот
 • Комбинација од 70% памук, 30% полиестер за најдобар изглед
 • Лесно пеглање
 • Едноставен начин на одржување
 • Произведени во Европа
 • Долготраен материјал
 • Еколошко пакување
 • Одговара со секој ентериер

Отпорни на вода и нечистотија

Благодарение на тефлонскиот третман за спречување на создавање дамки, ткаенината е отпорна на вода и нечистотија, па така не мора многу често да се пере, со што заштедувате време и енергија. Високо квалитетниот материјал не содржи остатоци од третманот со тефлон, туку ви овозможува пријатно и природно чувство на памук.

Комбинацијата од 70% памук и 30% полиестер овозможува лесно пеглање, но корисниците можат и да го избегнат пеглањето со што ќе заштедат енергија, доколку по перењето чаршафите ги сушите спружни на жица.

Благодарение на изборот од повеќе бои, Делимано чаршафите за маса внесуваат елеганција во секој ентериер и го имаат квалитетот на Делимано: европски и многу издржливи.

 • Специјален тефлонски третман за спречување на создавање дамки
 • Ткаенина отпорна на вода и нечистотија
 • Помалку перење без намалување на квалитетот
 • Комбинација од 70% памук и 30% полиестер, за најдобар изглед
 • Лесно пеглање
 • Лесно чистење
 • Изработени во Европа
 • Издржлив материјал
 • Еколошко пакување
 • Избор на повеќе бои
 • Се вклопуваат во секој ентериер

Во сетот добивате:

3 - делен сет:

 • Чаршаф за маса 138x200см.
 • 2 попречни чаршафи (ранери) 45x138см.

Достапни во бисерно бела / кафеава комбинација

Отпорни на вода и нечистотија

Благодарение на тефлонскиот третман за спречување на создавање дамки, ткаенината е отпорна на вода и нечистотија, па така не мора многу често да се пере, со што заштедувате време и енергија. Високо квалитетниот материјал не содржи остатоци од третманот со тефлон, туку ви овозможува пријатно и природно чувство на памук.

Комбинацијата од 70% памук и 30% полиестер овозможува лесно пеглање, но корисниците можат и да го избегнат пеглањето со што ќе заштедат енергија, доколку по перењето чаршафите ги сушите спружени на жица.

Благодарение на изборот од повеќе бои, Делимано чаршафите за маса внесуваат елеганција во секој ентериер и го имаат квалитетот на Делимано: европски и многу издржливи.

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка