Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Delimano Clarity Кујнски сецко

Photo
Video

Делимано Clarity Chopper е многу корисно и пригодно кујнско помагало, кое ви заштедува време и напор при подготовките за готвење.

Delimano Clarity Кујнски сецко
1.790,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Stock: 2
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Делимано Clarity Chopper е многу корисно и пригодно кујнско помагало, кое ви заштедува време и напор при подготовките за готвење.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Делимано Clarity Chopper е многу корисно и пригодно кујнско помагало, кое ви заштедува време и напор при подготовките за готвење.

Со капацитет од 360 милилитри, овој мини сечко е идеален за сечкање и пасирање на повеќе видови состојки, како што се: овошје, зеленчук, свежи билки, но исто така е идеален за мелење јаткасти плодови или за приготвување презла

Копчето со еден допир овозможува инстант контрола врз сечкањето, за да ви овозможи различна големина на парчињата, од големи до ситно мелени.

Мини сечкото одговара и на најмалите кујни и е идеален за најнеблагодарните подготовки за готвење, како што се сечкање кромид или лук, што може да предизвика смирисување на рацете

 • моркови

  15 сек

 • мелено месо

  23 сек

 • домати

  7 сек

 • кашкавал

  15 сек

 • кромид

  8 сек

 • јатки

  14 сек

Сечкото ги зачувува хранливите својства на исечканите состојки и поради тоа, тие може директно да бидат исечкани врз друга храна, во сосови, преливи или свежа салса, веднаш пред конзумирањето.

Благодарение на сечилата од не’рѓосувачки челик и деловите кои можат да се мијат во машина за садови, овој уред е многу лесен за чистење.

Предности:

 • Соодветен за повеќенаменско сечкање (овошје, зеленчук, јаткасти плодови, итн.)
 • Лесно и едноставно сечкање
 • Заштедува време и напор
 • Нема смирисување на рацете
 • Ги зачувува хранливите својства на сечканите состојки
 • Едноставен за складирање
 • Одговара дури и во најмалите кујни
 • Едноставен и удобен за користење
 • Антикорозивни сечила од не’рѓосувачки челик
 • Долговечни материјали
 • Лесен за чистење
 • Деловите може да се мијат во машина за садови (не и главниот дел со моторот)

Погоден за

 • Пред првата употреба, измијте ги деловите од уредот што се мијат: садот за сечкање и сечилата во топла вода со сапун или ставете ги во машина за миење садови, потоа исплакнете ги и исушете ги.
 • За најдобри резултати, исечете ја храната на мали, рамномерни парчиња пред да започнете со сечкање и оставете ги зготвените состојки да се изладат на собна температура пред да ги пасирате.
 • Не го користете сечкото подолго од 60 секунди одеднаш. Оставете време да се излади 5 минути помеѓу сесиите на користење.
 • Сечкото не треба да се користи за мешање течности или за сечкање тврди состојки, како што се: зрна кафе, коцки мраз, зачини, индиски ореви или смрзната храна.
 • При употреба, ставете го садот за сечкање на рамна и сува површина, потоа ставете го сечилото на иглата во садот. Ракувањето со сечилото треба да се одвива со исклучителна претпазливост и секогаш да се држи за пластичниот дел.
 • Внимавајте да не ја надминете ознаката за максималниот капацитет на садот за сечкање и да го преполните.
 • Ставете го капакот на садот – треба правилно да биде поставен, во спротивно уредот нема да започне со работа.
 • Ставете го делот со напојувањето на садот за сечкање. И тој дел треба да кликне на своето место. Поврзете го со електричната мрежа и вклучете го.
 • За да започнете со сечкање, цврсто држете го садот и притиснете на копчето. Сечкото ќе работи толку долго колку што ќе го држите копчето притиснато.
 • За да престанете со сечкање, едноставно пуштете го копчето, потоа почекајте сечилата целосно да застанат, пред да го исклучите уредот од електричната мрежа.
 • Извадете го делот со напојувањето и извадете го капакот, потоа внимателно извадете го сечилото и испразнете го садот за сечкање.

Технички карактеристики

 • Прекинувач за вклучување и исклучување
 • 230V, 200W, 50 H
 • Капацитет: 0,36L
 • Сечила од не’рѓосувачки челик
 • Сад што може да се мие во  машина за садови
 • Главен дел со мотор
Технички карактеристики
Капацитет 0.36 Л
Материјал не‘рѓосувачки челик, пластика
Моќност 200 W
Тежина 0.85 кг

Рецензии од купувачи 4 рецензии

5

4 рецензии

4 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

zore

www.topshop.com.mk

07.10.2016

desna raka na sekoja domakinka
domakinki probajte ni slucajno nema da pogresite brz,ekonomicen,lesen za odrzuvanje i sto e najbitno site namirnici za priprema na eden obrok bez problem gi sekate pri toa i ne gubite vreme za nivna priprema pozdrav ZORICA VELES

secko

www.topshop.com.mk

07.10.2016

me interesira dali moze za 890 denari da go dobijam seckoto bez da poracam nesto dr

super secko kujnski

www.topshop.com.mk

07.10.2016

jas go imam videno kaj moja komsivka i e mnogu korisen

Слаѓана

www.topshop.com.mk

07.10.2016

Го порачав сецкото уште пред две недели но уште го нема , кај да се обратам?

4 производ(и)