Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Delimano Chef Power Сет ножеви со држач

Photo
Video
-35%

Еден сет ножеви со држач со вграден острач за извршување на сите работни задачи во вашата кујна.

Chef Power сетот ножеви со држач и острач од Делимано е одличен за да исечкате секаков вид на состојки, како и да ги извадите коските од месото кое сакате да го подготвите.

 • Се состои од 10 дела
 • Ножеви со држач со вграден острач кои секогаш остануваат остри
 • Направени од не’рѓосувачки челик
Delimano Chef Power Сет ножеви со држач

Редовна цена: 2.890,00 ден.


Специјална цена: 1.890,00 ден.

Јавете ни се на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
Кратко инфо

Еден сет ножеви со држач со вграден острач за извршување на сите работни задачи во вашата кујна.

Chef Power сетот ножеви со држач и острач од Делимано е одличен за да исечкате секаков вид на состојки, како и да ги извадите коските од месото кое сакате да го подготвите.

 • Се состои од 10 дела
 • Ножеви со држач со вграден острач кои секогаш остануваат остри
 • Направени од не’рѓосувачки челик
Дознајте повеќе
Детали за производот

Идеален сет за професинални готвачи и за аматери

Можете ли да замислите да имате острач вграден во самиот држач за ножеви? Секогаш кога ќе го извадите ножот, самиот да се наостри?
Направете ги Вашите соништа стварност со Delimano Chef Power Knives - Сет од ножеви и држач. Delimano Chef Power Knives претставува сет кој е неопходен на секоја кујна.

Сетот се состои од:

 • Готварски нож за прецизно сечкање на месо и зеленчук.

 • Нож за филети за пилешко и риба.

 • Повеќенаменски нож за обработка на ситни плодови.

 • Сантоку нож за сечкање на коцки и ситно сечкање.

 • 4 ножеви за стек за секојдневна употреба.

 • Повеќенаменски ножици за употреба во кујната.

 • Вграден острач

  Вграден острач

  Држач со вграден острач за ножевите да бидат остри во секое време.

Моќта на самоостречката можност

Иновативниот држач од Делимано со вграден керамички острач ефикасно ги остри ножевите секојпат кога ќе ги наместите во него, па тие ќе бидат остри во секое време.

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star