Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Delimano Ceramica Delicia All-in-one Премиум сет

Photo
Video
-26%

Delimano Ceramica Delicia All-in-one Премиум сет содржи основни садови за готвење кои ќе ви помогнат да подготвите здрави и вкусни оброци за целото семејство.

Delimano Ceramica Delicia All-in-one Премиум сет

Редовна цена: 9.490,00 ден.


Специјална цена: 6.990,00 ден.

Залиха: 1
Јавете ни се на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Delimano Ceramica Delicia All-in-one Премиум сет содржи основни садови за готвење кои ќе ви помогнат да подготвите здрави и вкусни оброци за целото семејство.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Delimano Ceramica Delicia All-in-one Премиум сет

Уживајте во готвењето повеќе од кога и да е со овој исклучителен сет од садови за готвење! Сега подобрени, со нов дизајн, подобри од кога и да е. Новата линија на садови за готвење - Делимано керамика Делициа има нова облога CeramicaForte, која е исклучително квалитетна и цврста и е 3 пати понелеплива и 50% поотпорна на гребаници во однос на другите керамички облоги! Прекрасниот дизајн на Делициа со темно сина и сива боја и ефект на природен камен не само што ќе ви го олесни готвењето бидејќи храната нема да се лепи, туку со својот минималистички и модерен дизајн совршено ќе се вклопи во вашата кујна. Овој супер сет ќе ја надополни вашата кујна со садовите за готвење кои најмногу ви требаат. Тие исто така одговараат на сите класични плотни (не и на индукциски).

Супер сет од 6 парчиња, направени од висококвалитетна керамички садови за готвење - совршен сет за секоја кујна

Делициа - ќе посакате да готвите!

Подгответе јајца и сланина за појадок, лосос за ручек, чоколадна торта за роденден или пак било кој рецепт од Книгата за готвење. Delimano Delicia All-In-One Премиум сетот е вистинскиот избор за вас.

Готвењето ќе ви биде забавно со најновата облога на Делимано- CeramicaForte која е 3 пати понелеплива за разлика од другите керамчки облоги.

НОВО! Пробајте ја најдобрата керамичка облога на пазарот!

Дали ви е здосадено храната да ви се лепи на тавата? Дали сакате керамички садови за готвење, но и покрај вашата грижа сепак имаат гребаници? За да се заштитите од незгоди во текот на готвењето, Делимано ја произведе најдобрата керамичка облога на пазарот - CeramicaForte - која сигурно ќе ве импресионира со своите неверојатни карактеристики

 • Дури до 50% поотпорна на гребаници*

 • До 2 пати подолготрјана*

 • До 3 пати понелеплива*

*Во споредба со најдобрата керамика на пазарот.

Со новата керамичка облога не постои подобар начин да ја надрадите вашата кујна, а најдобар начин за да го направите тоа е новиот Delimano Delicia All-in-one Премиум сет!

Сите основни садови за готвење со еден практичен сет

Овој сет ги содржи сите основни садови кои ви се потребни за готвење.:

 • 24 см Тава за пржење

  За полесно и поздраво пржење

  За стекови, омлети, помфрит, зеленчук, палачинки.

 • 26 см Накосена Вок тава

  Ви овозможува да ја мешате храната како вистински професионалец!

  За азиски специјалитети и останати специјалитети

 • 24 см Длабока тава со рачки

  Со 2 рачки и мала тежина

  Одлична за сосови или зеленчук

 • 24 см стаклен капак

  Ви овозможува да ја гледате храната додека се готви

  Посебен дел за да ја ставите лажицата.

 • 26 см Округла тава

  Капакот одговара и на оваа тава

  Набљудувајте ја храната без кревање на капакот.

 • 25 см Накосена тава за палачинки

  Одлична за вкусни палачинки

  Израдувајте ги Вашите најмили.

6 придобивки кои ви ги нуди Делимано Делициа линијата!

 • 1. Најдобра керамичка облога достапна на пазарот

  Најновата CeramicaForte облога не се гребе и на неа не остануваат флеки. Таа е подолготрајна од сите видови на керамика достапни на пазарот.

 • 2. Ергономски рачки

  Ергономската рачка со сензор за топлина.

 • 3. Само капка масло

  Ексклузивна керамичка облога ви овозможува да готвите со само една капка масло..

 • 4. Модерен италијански стил

  Делимано Делициа садовите за готвење се произведени од Италија со привлечен модерен дизајн: сина надворешна облога и внатрешна сина керамичка облога.

 • 5. Ви помага да донесете подобра животна одлука

  Оваа керамичка облога е природна и органска, произведена во еколошки процес со минимална емисија на CO2. Со нејзината употреба не само што го подобрувате вашето здравје, туку и носите поодговорни одлуки.

 • 6. Здрави оброци со подобар вкус

  CeramicaForte облогата е идеален спроводник на топлина кој ви овозможува задржување на природниот вкус и хранливата вредност на состојките.

Како функционира

Специјалните карактеристики се идеални за брзо подготвување на здрава храна

Керамиката е идеална за брза подготовка на здрави оброци. Облогата од CeramicaForte обезбедува професионална спроводливост на топлина и го олеснува еднаквото загревање на површината за готвење. Можете да заштедите време и енергија подготвувајќи здрави оброци.

Едноставни за одржување, можат да се мијат во машина за садови

Керамиката не содржи PTFE (тоа значи дека керамичкиот слој е добиен без користење на лепак), а со тоа се добивате цврст керамички слој кој е секогаш мазен и не е шуплив. Тоа значи дека храната нема да се лепи, а одржувањето е многу едноставно. Може да се мијат во машина за садови.

Комбинација на висококвалитетни материјали

Сите тави и тенџериња од Делимано Делициа линијата се направени од висококвалитетни материјали: алуминиумска основа, модерен силиконизиран емаил и кермаички слој со изглед на природен камен.

Сетот се препорачува за:

 • оние кои сакаат висококвалитетен сет за готвење
 • млади семејства, викендици, студенти
 • оние кои сакаат да инвестираат во иновативни решенија за во кујна кои ќе заштедат електрична енергија
 • оние кои сакаат да се хранат здраво
 • оние кои внимаваат колку масти внесуваат
 • оние кои се зафатени и не сакаат да поминуваат многу време во готвење

Технички карактеристики:

 • Надворешен материјал: алуминиумска основа со надворешна облога од силиконски емајл
 • Внатрешен материјал: еколошка и долготрајна Делимано Ceramica Forte облога
 • Специјални карактеристики: Ергономско дизајнирани меки рачки со вграден термо сензор
 • Начин на одржување: безбедни во машина за садови
 • Отпорност на топлина: до 450° C

Карактеристики на материјалот

 • Не содржи PTFE и PFOA
 • До 50 % повеќе отпорни на гребење во однос на другите керамички садови за готвење
 • 3 пати поголема нелеплива способност во однос на другите керамички облоги на пазарот
 • 2 пати подолотрајни

Сетот вклучива:

 • 24 см Тава за пржење
 • 26 см Накосена Вок тава
 • 24 см Тава со рачки
 • 24 см Стаклен капак
 • 26 см Округла тава
 • 25 см Накосена Тава за палачинки
Технички карактеристики
Безбеден во машина за садови Да
Вид на рерна електро, плин, стакло керамичка плотна
Внатрешен материјал Керамика Форте
Дополнителна гаранција 2 години
Огноотпорно 450°C
Основен материјал алуминиум
Сензор за температура Да
Тежина 4.3 kg

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star