Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • 100% Безбедно купување
 • Вистински избор
 • Плаќање на рати

Delimano Brava Мелница за Лук 4 во 1

Brava Мелница за Лук 4 во 1 Delimano
Photos
 • Видеа
 • Слики
Brava Мелница за Лук 4 во 1 Delimano Brava Мелница за Лук 4 во 1 Delimano Brava Мелница за Лук 4 во 1 Delimano Brava Мелница за Лук 4 во 1 Delimano Brava Мелница за Лук 4 во 1 Delimano Brava Мелница за Лук 4 во 1 Delimano Brava Мелница за Лук 4 во 1 Delimano Brava Мелница за Лук 4 во 1 Delimano Brava Мелница за Лук 4 во 1 Delimano Brava Мелница за Лук 4 во 1 Delimano Brava Мелница за Лук 4 во 1 Delimano Brava Мелница за Лук 4 во 1 Delimano Brava Мелница за Лук 4 во 1 Delimano Brava Мелница за Лук 4 во 1 Delimano Brava Мелница за Лук 4 во 1 Delimano
-31%
Delimano Brava Мелница за Лук 4 во 1

ID: 106027861 | SKU: 1000125240

Конзумирајте го лукот многу полесно, исечкајте го лесно, без мирис на рацете. Прави совршена 81 коцка за неколку секунди, ги зачувува витамините, маслото и хранливите состојки.

 • Мини V сечко како подарок
 • Прави совршена 81 коцка
 • Вградено ренде од задната страна на Мини В сечкото
 • Квалитетен не’рѓосувачки челик
 • Силиконски ролер за лупење на лукот
 • Мал сад со капак
Специјална понуда со ПОПУСТ!
Delimano Brava Мелница за Лук 4 во 1

Редовна цена: 1.290,00 ден.


Специјална цена: 890,00 ден.

Јавете ни се на 02 3094-550
Детали за производот

Дојдете до хранливите состојки на ситно сечканиот лук

Конзумирајте го лукот многу полесно, исечкајте го лесно, без мирис на рацете. За разлика од останатите алатки со кои се притиска лукот при што се губат хранливите состојки, со оваа мелница од Делимано ќе ви бидат достапни сите витамини, ензими и минерали

Исечете 81 совршена коцка за само неколку секунди

Делимано Брава мелницата за лук има уникатен, патентиран систем за сечкање со кој можете да исечете 81 совршена коцка за само неколку секунди. Коцките нема да се лепат една за друга!

Сите придобивки од одличната мелница за лук

За разлика од конвенционалните методи со кои се губат хранливите состојки и вкусот, со Делимано Брава мелницата лукот останува свеж! Таа е:

 • прецизна
 • едноставно се мие
 • едноставно се користи
 • лесна
 • инстант решение
 • направена од квалитетни материјали

Направена од квалитетен не’рѓосувачки челик

Сечилата и мрежата за сечење се од не`рѓосувачки челик и на нив не се задржуваат остатоци од подготовката.

Силиконски ролер за лупење на лукот

Силиконски ролер за лупење на лукот – го лупи лукот за неколку секунди, со него го ставате во мелницата, без воопшто да го допрете. Мини В сечкото можете да го користите за сечкање на ситен зеленчук на резниња (маслинки, ротквички, краставички, ѓумбир и слично).

Во пакетот добивате и мал сад за чување на исечканите состојки.

Во комплетот ќе добиете мал сад со капак, за да го зачувате исечканиот лук подолго време, без мирис во фрижидерот.

Се мие во машина за садови

Мелницата е лесна за чистење - само ставете ја во машина за садови.

 • Материјал: не’рѓосувачки челик
 • Безбедни за во машина на садови
 • Безбедно, чисто и лесно за употреба– како обична мелница за сол и бибер.
 • Совршен, практичен подарок.
 • Декоративна, може да се сервира на маса, секој да си измеле (исечка) лук во чинијата.
Технички карактеристики
Дополнителни информации може да се мие во машина за садови
Материјал не‘рѓосувачки челик, пластика

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка