Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Delimano Astoria Кујнски сецко

Photo
Video

Ви го претставуваме новиот Delimano сецко во црна боја. Елегантен, брз и моќен сецко со исклучиво остри сечила и едно копче кое со еден допир овозможува инстант контрола врз сечкањето.

 • капацитет 550мл.
 • едноставна употреба
 • сечила од не’рѓосувачки челик
 • моќност 300W
Delimano Astoria Кујнски сецко
1.990,00 ден.
Јавете ни се на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
Кратко инфо

Ви го претставуваме новиот Delimano сецко во црна боја. Елегантен, брз и моќен сецко со исклучиво остри сечила и едно копче кое со еден допир овозможува инстант контрола врз сечкањето.

 • капацитет 550мл.
 • едноставна употреба
 • сечила од не’рѓосувачки челик
 • моќност 300W
Дознајте повеќе
Детали за производот

Делимано Astoria Chopper е многу корисно и пригодно кујнско помагало, кое ви заштедува време и напор при подготовките за готвење.

Со капацитет од 500 милилитри, овој мини сечко е идеален за сечкање и пасирање на повеќе видови состојки, како што се: овошје, зеленчук, свежи билки, но исто така е идеален за мелење јаткасти плодови или за приготвување презла.

Копчето со еден допир овозможува инстант контрола врз сечкањето, за да ви овозможи различна големина на парчињата, од големи до ситно мелени.

Мини сечкото одговара и на најмалите кујни и е идеален за најнеблагодарните подготовки за готвење, како што се сечкање кромид или лук, што може да предизвика смирисување на рацете

Сечкото ги зачувува хранливите својства на исечканите состојки и поради тоа, тие може директно да бидат исечкани врз друга храна, во сосови, преливи или свежа салса, веднаш пред конзумирањето.

Благодарение на сечилата од не’рѓосувачки челик и деловите кои можат да се мијат во машина за садови, овој уред е многу лесен за чистење.

Предности:

 • Соодветен за повеќенаменско сечкање (овошје, зеленчук, јаткасти плодови, итн.)
 • Лесно и едноставно сечкање
 • Заштедува време и напор
 • Нема смирисување на рацете
 • Ги зачувува хранливите својства на сечканите состојки
 • Едноставен за складирање
 • Одговара дури и во најмалите кујни
 • Едноставен и удобен за користење
 • Антикорозивни сечила од не’рѓосувачки челик
 • Долговечни материјали
 • Лесен за чистење
 • Деловите може да се мијат во машина за садови (не и главниот дел со моторот)

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star