Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • 100% Безбедно купување
 • Вистински избор
 • Плаќање на рати

Crosstrainer - Елиптичен велосипед

Crosstrainer - Елиптичен велосипед
Photos
 • Видеа
 • Слики
Crosstrainer - Елиптичен велосипед Crosstrainer - Елиптичен велосипед Crosstrainer - Елиптичен велосипед Crosstrainer - Елиптичен велосипед
-15%
Crosstrainer - Елиптичен велосипед

ID: 100539456 | SKU: 1000045210

Со Crosstrainer - елиптичниот велосипед до цврсти и убаво обликувани мускули и одлична кондиција, во удобноста на Вашиот дом!

Залиха: 1

Редовна цена: 12.990,00 ден.


Специјална цена: 10.990,00 ден.

Јавете ни се на 02 3094-550
Детали за производот

Со малку напор до одлични резултати

Crosstrainer овозможува елиптични движења кои го намалуваат стресот коj обично се јавува по некоj друг вид на вежби како што се трчањето или користењето на други видови на справи. Со оваа справа ги заштитувате зглобовите, а истовремено движењето на неа бара минимална координација и ги активира сите мускули од долниот дел на телото, се со цел поефикасно губење на калориите.

Уживајте во комплетна вежба на целото тело во удобноста на вашиот дом.

Crosstrainer елиптичната справа е создадена за целото семејство, без оглед на нивната физичка подготвеност: од интензивно вежбање, рехабилитација па до едноставен кардио-фитнес.

Crosstrainer е компактна и удобна и вклучува подвижни и фиксни рачки со интегриран сензор за пулс, магнетен систем за кочење, удобни големи педали, тркала а пренос и двосмерен отпор на педалите. Едноставниот LCD монитор ги покажува времето на вежбање, брзината, калории, пулс итн.

Главна вежба - корисникот стои на педалите и ги држи подвижните рачки. Потоа почнува да ги движи нозете (слично на возење велосипед но со елиптични движења) и да ги влече и турка подвижните рачки напред - назад. Во оваа вежба се вклучени сите поголеми групи на мускули.

За повеќе опции за вежбање, корисникот може повеќе да ги користи мускулите на нозете или мускулите на рацете за да го засили движењето. дополнително корисникот може да го вежба само долниот дел од телото, со тоа што ќе ги опушти рацете на дополнителните фиксни рачки. вежбата може да се прави во двата правци - со движења нанапред и наназад.

Вежбајте го целото тело со одличниот Crosstrainer.

За колковите, бутините и квадрицепсите најдобри се движењата нанапред, додека пак за листовите, задните мускули и долниот дел од задникот препорачуваме движења наназад.

Добијте го телото кое отсекогаш сте го посакувале без воопшто да ја напуштите удобноста на вашиот дом.

 • вежби за целото тело
 • тркало од 4 килограми
 • неколку нивоа на отпор
 • можност за движење нанапред и наназад (двостран отпор на педалите)
 • минимален напор на зглобовите и коските
 • тивок
 • издржлив, удобен и компактен
 • фиксни и подвижни рачки
 • сензор за срцев пулс
 • големи нелизгачки педали
 • тркалца за полесен транспорт
 • едноставен компјутер со поголем LCD екран
 • рамка од високо-квалитетен челик обложена со материјал отпорен на гребење.
Технички карактеристики
Димензија 83 x 63 x 152 см
Дополнителни карактеристики Отпор на педалите во двете насоки
Максимална тежина на корисник 100 кг
Отпор 8 нивоа
Тркала за транспорт Да
Тркало 4 кг
Фунцкии на екран брзина, време, калории, пулс, растојание, скенирање

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка