Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
  • 100% Безбедно купување
  • Вистински избор
  • Плаќање на рати

Wellneo Be Active Појас за акупресура

Be Active Појас за акупресура Wellneo
Photos
  • Видеа
  • Слики
Be Active Појас за акупресура Wellneo Be Active Појас за акупресура Wellneo Be Active Појас за акупресура Wellneo Be Active Појас за акупресура Wellneo Be Active Појас за акупресура Wellneo Be Active Појас за акупресура Wellneo Be Active Појас за акупресура Wellneo
Wellneo Be Active Појас за акупресура

ID: 105129134 | SKU: 1000075665

Патентиран појас за колено кој ќе ви помогне да ја намалите болката во половината. Тој ќе ве стегне додека вежбате или додека ги извршувате секојдневните обврски. Тој е многу удобен и никој нема да забележи дека го носите. Лесно се прилагодува и одговара на повеќе големини.

Специјална понуда! Нарачајте веднаш и ќе добиете ПОДАРОК уште еден Be Active Појас за акупресура!
1.490,00 ден.
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
Детали за производот

Ослободете се од болката во грбот и почувствувајте ја слободата

Ако сте еден од оние кои страдаат од ужасни болки и напнатост во половината, тогаш бидете сигурни дека Be Active – револуционерниот, патентиран појас со систем за  акупресура ќе ви помогне да ги намалите болките во:

  • половината
  • задникот
  • нозете

И ќе ви помогне повторно да бидете активни!

Носете го на коленото и ослободете се од болката во грбот

Be Active - е патентиран појас за колено кој се носи за да се нанесе притисок на одредена точка на листовите на нозете. Ако имате повремени или постојани болки во грбот, тогаш Be Active појасот ќе ви помогне да се ослободите од болката ... без никакви скапи масажи за грб и нема да имате потреба од долг одмор.

Дизајниран за да ви помогне да се движите

Всушност, Be Active појасот е специјално дизајниран за да ви помогне да се движите, ќе ви помогне полесно да ги вршите секојдневните обврски со поголема леснотија и удобност. Може да го носите додека вежбате или додека се движите низ домот.

Одговара секому

Има прилагодлива лента која одговара секому и многу лесно ќе може да го прилагодите.

Тенок, компактен и доволно удобен за да спиете со него

Изработен од неопрен и полиестер Be Active - појасот за колено е тенок и компактен, што дури и ќе заборавите дека го носите... толку е удобен па дури и ќе може да спиете со него!

Не се познава дека го носите

Be Active појасот не се гледа под облеката, па така ќе може да го носите дури и кога излегувате на вечера.

Третира одредени точки и ве ослободува од болките во грбот

Болката во грбот најчесто потекнува од половината и се пренесува кон долните екстремитети. Be Active појасот третира одредени точки на листовите на нозете кои директно се поврзани со нервите во долниот дел од грбот и ќе ве ослободаат од болките во грбот, како и од болките во нозете и задникот.

Нежно притиска за веднаш да ве ослободи од болките

Перничето нежно ќе ве притисне за да ве ослободи од болките и напнатоста и вие ќе можете со леснотија да ги извршувате секојдневните обврски.

Може да се носи и на левото и на десното колено

Be Active појасот за колено може да се носи само на едно колено - но сепак одговара и на двете колена, па така ќе може да го носите на онаа страна на која ја чувствувате болката.

Ако чувствувате болка во левиот дел на грбот, тогаш носете го појасот на левото колено. Ако ја чувствувате болката на десната страна на грбот, тогаш носете го на десното колено.

Be Active појасот на почетокот треба да се носи само 2 часа, а потоа по потреба постепено треба да се зголеми бројот на часови.

Рецензии од купувачи 1 рецензии

1 производ(и)

5

1 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка

Review by ubavka

15.5.2017

ubavka _spasova@12.hotmael.com
pojas za zategnuvawe odli;no

1 производ(и)