Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • 100% Безбедно купување
 • Вистински избор
 • Плаќање на рати

Delimano Stone Legend Сет за печење

Stone Legend Сет за печење Delimano
Photos
 • Видеа
 • Слики
Stone Legend Сет за печење Delimano Stone Legend Сет за печење Delimano Stone Legend Сет за печење Delimano Stone Legend Сет за печење Delimano Stone Legend Сет за печење Delimano Stone Legend Сет за печење Delimano Stone Legend Сет за печење Delimano Stone Legend Сет за печење Delimano Stone Legend Сет за печење Delimano Stone Legend Сет за печење Delimano Stone Legend Сет за печење Delimano Stone Legend Сет за печење Delimano Stone Legend Сет за печење Delimano Stone Legend Сет за печење Delimano Stone Legend Сет за печење Delimano Stone Legend Сет за печење Delimano Stone Legend Сет за печење Delimano Stone Legend Сет за печење Delimano Stone Legend Сет за печење Delimano Stone Legend Сет за печење Delimano
-35%
Delimano Stone Legend Сет за печење

ID: 106040027| SKU: 1000135170

Комплетно решение за печење со облога од вистински камен. Голема ростер тава за печење со разделувач и решетка од јаглероден челик, како и нелеплива облога. Одлична комбинација! 

 • Голема ростер тава за печење со облога од вистински камен
 • Разделувач за од 3 до 18 еднакво испечени парчиња
 • Рамна внатрешна решетка за цедење на маснотиите
 • За сите видови на рингли, вклучувајќи ги и индукциските
 • 3.5л. капацитет (димензии: 35 x 25 x 6.2 см)
Специјална празнична понуда! Количините се ограничени.

Редовна цена: 1.990,00 ден.


Специјална цена: 1.290,00 ден.

Јавете ни се на 02 3094-550
Детали за производот

Комплетно решение за печење одобрено од готвачите

Испечете сѐ што сакате за вас, вашето семејство и гостите, со ова неверојатно, комплетно решение за печење.

Со Delimano Stone Legend Сетот за печење вашата храна ќе има убав, традиционален вкус. Идеален празничен подарок за вашите сакани!

Голем број можности со уникатната комбинација на додатоци

Додатоците се внимателно одбрани за да имате едноставно решение за сите видови на јадења. Решетката може да се користи и како основа за послужување!

 • Идеален за леб, ролати и колачи.

 • Печете лазањи со одделни парчиња, секоја по сопствен вкус.

 • Уживајте во сочно печено месо без маснотии.

 • Решетката може да се користи како основа за послужување.

Уживајте во идеално печено месо без маснотии

Delimano Stone Legend садовите се направени од високо-квалитетна нелеплива облога со честички од вистински камен, на која можете да подготвувате храна со само малку масло. Месото ставете го на решетката преку која ќе се цеди вишокот маснотии.

Разделувачот можете да го користите за да подготвите 3-18 парчиња

Благодарение на разделувачот, вие ќе подготвите 3-18 еднакви парчиња. Тавата поделете ја на 3 дела за подготовка на ролати, или пак на 18 дела за колачи или лазањи.

 • Три дела за поголеми парчиња колач, ролати или леб

 • 18 дела за еднакви парчиња браунис, без сечење

 • Подгответе различни форми и вкусови одеднаш

 • Подгответе идеални јадења од тестенини

100% Нелепливи високо-квалитетни материјали

Stone Legend садовите за готвење се направени од долготрајна основа од јаглероден челик и 100% нелеплива облога од вистински камен која ги зачувува минералите, витамините и хранливите состојки на храната.

Користете ги садовите на секаков вид на шпорет вклучувајќи и индукциски

Delimano Stone Legend садовите за готвење можете безбедно да ги користите на секој вид на шпорети, вклучувајќи ги и индукциските. Ростер тавата, решетката и разделувачот можат да се користат во рерна на температура до 230°C.

Едноставно чистење

Сетот садови за готвење е многу едноставен за чистење. Подлогата е нелеплива, па затоа можете само да ја пребришете со крпа или да ја исплакнете.

Соодветен за:

 • Семејства кои уживаат во заедничките празнични вечери.
 • Идеален празничен подарок.
 • Оние кои уживаат во готвењето.
 • За сите генерации.
Технички карактеристики
Димензија 35 x 25 x 6,2 см.
Дополнителни информации Капацитет: 3,5л.
Максимална дозволена температура:до 230°C
Нелеплива облога со честички од вистински камен
Материјал јаглероден челик, слој од енамел

Препорачани производи

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка